Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şırnak’ta Operasyona Sis Engeli

Şırnak’ta Operasyona Sis Engeli
Şırnak kent merkezinde gece uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyona, bugün sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle ara verildi.

 

Şırnak’ta dün saat 23.00’da uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, PKK’lı teröristlerin patlayıcı tuzakladığı Yeşilyurt, Yeni, Dicle, Cumhuriyet, İsmet Paşa ve Bahçelievler’de başlayan operasyon, sabah saatlerine kadar devam etti. Özellikle 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nın bulunduğu Yeşilyurt Mahallesi’ndeki hendek ve barikatların imha edilmesi için gece saatlerinde top atışı yapıldı.
 
Güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan şiddetli çatışmalar nedeniyle çok sayıda elektrik trafosu da hasar gördü. Bu yüzden, Cumhuriyet, İsmet Paşa, Dicle, Gazipaşa ve Yeşilyurt Mahalleri’ne elektrik verilemiyor.
 
Öte yandan sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde etkili olan sis nedeniyle operasyonlara ara verildi. Görüş mesafesinin 100 metrenin altına düşmesine neden olan sis nedeniyle, ilgisiz yapıların zarar görmemesi adına, sis dağılana kadar, top atışları da durduruldu. Arıca kent merkezinde kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için 1 market, 1 eczane ve 1 fırın açık tutuluyor.

Yayın Tarihi : 15.03.2016 : 11:21

Etiketler : Şırnakta    Operasyona    Sis    Engeli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3126
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN