Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’lilerin Yürüyüşüne Polis İzin Vermedi

CHP’lilerin Yürüyüşüne Polis İzin Vermedi
Eskişehir’de Ankara’daki bombalı terör saldırısını protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen CHP’liler ile Emek ve Demokrasi Güçleri üyelerine, polis izin vermedi.

 

Aralarında CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel ve CHP İl Başkanı Sinan Özkar’ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişi, akşam saatlerinde Porsuk Bulvarı’nda toplandı. Ankara’daki bombalı terör saldırısını protesto etmek amacıyla Üniversite Caddesi Espark Alışveriş merkezi önüne kadar yürümek isteyen kalabalığın önü TOMA’lı çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi. Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile CHP İl Başkanı Sinan Özkar polis müdürleri ile görüştü. Yapılan görüşmenin ardından CHP İl Başkanı Sinan Özkar çevik kuvvet polislerinin yakında basın açıklamasını okudu. Özkar şöyle dedi:
 
"Ankara’da meydana gelen menfur saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Saldırıyı yapanları ve sebep olanları lanetliyorum. Ülkemiz derin bir kaosun içine sürüklenmiştir. Hiçbir yurttaşımızın can güvenliği kalmamıştır. Ülkeyi bu kaosun içine sürükleyen hükümet derhal istifa etmelidir."
 
Sinan Özkar konuşmasını sürdürürken Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri slogan atarak gruptan ayrıldı. Özkar’ın basın açıklamasından sonra CHP’liler dağıldı. Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri de yaklaşık 50 metre ters istikamete doğru yürüdükten sonra burada basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını ÖDP İl Başkanı Hüseyin Öztürk okudu. Basın açıklamasının ardından buradaki kalabalık da dağıldı.

Yayın Tarihi : 14.03.2016 : 20:41

Etiketler : Chplilerin    Yürüyüşüne    Polis    İzin    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9792
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN