Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu: 11 Kişi Gözaltına Alındı

Davutoğlu: 11 Kişi Gözaltına Alındı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi altında bulunan yaralıları ziyaretinin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, dün düzenlenen hain saldırıyla ilgili şu ana kadar 11 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

 

Başbakan Davutoğlu'nun şunları söyledi:
 
Terör odakları demokrasimize darbe vurmak istiyor. Ankara'da dün saldırı bir kez daha yaşandı. Bu saldırıların hedefi bütün bir milletimizdir. Barbarca saldırılar amacına ulaşmayacaktır. Milletimizin gösterdiği dayanışma için teşekkür ediyorum.
 
Böyle günlerde terörü yenilgiye uğratacak en önemli husus topluca ayakta durma iradesidir.
 
DNA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
 
Yoğun bir araştırma içerisindeyiz. Bugün Bakanlar Kurulu'nda gözden geçirdik bulguları.
 
Ambulanslarımızı 1 buçuk dakika içinde olay yerine ulaştı. Şu ana kadar 35 cenazemizin kimliği tespit edildi. İncelemeler sürüyor. DNA çalışmaları sürüyor. 11 gözaltı yapıldı. Bütün bir ağ ortaya çıkarılıyor. Kaynağı bellidir. Türkiye 23 Temmuz'dan bu yana terörle mücadele ediyor. Bu son mücadelede teröristlerin alanda karşı karşıya kaldığı hezimet.
 
VATANDAŞLARIMA SESLENİYORUM
 
Gelecek nesillerin yüreğinin yanmaması için fedakarlık yapmaya hazırız. 'Biz devletimize güveniyoruz' diyen vatandaşlarıma sesleniyorum: Hainler ve barbarlara karşı atılması gereken adımlar ne olursa olsun bir an tereddüt etmeyiz. Mücedelemiz nihai kamu düzeni sağlanıncaya kadar sürecek.
 
Terör odaklarına sesleniyorum: Bizim irademizi kıramayacaksınız. Dün gece terör odaklarına karşı mücadelemiz sürüyor. Ne kadar alçakça saldırırlarsa saldırsınlar mücadelemiz sürecek.
 
Örgütleri ayıran uluslararası çevrelere de sesleniyorum: Teröre karşı işbirliği bütün dünyanın gözetmesi gereken bir durumdur.

Yayın Tarihi : 14.03.2016 : 18:27

Etiketler : haber    haberler    başbakan    ahmet davutoğlu    ankara    saldırı    terör    gözaltı    kanalben    ben tv       


Yorumlar

8238
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN