Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir, Ankara’nın Acısına Ortak

İzmir, Ankara’nın Acısına Ortak
Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi, kenteki dijital bilgilendirme ekranlarından acıya ortak oldu.

 

 
Tören ve kutlama etkinliklerini iptal eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerinde trafikle ilgili bilgi ve uyarıların yapıldığı dijital bilgilendirme ekranlarını da kararttı.
 
 
Ekranlarda yayımlanan bilgilendirme filmlerin yerini siyah zemin üzerine ’Ankara’ yazılı anma mesajları aldı.
 
 
Öte yandan İzmir İş dünyası ve sivil toplum örgütleri Ankara’daki son terör saldırısını kınayıp, teröre boyun eğmeyecekleri mesajı verdi.
 
"GELECEK NESİLLERE BAKACAK YÜZÜMÜZ KALMADI"
 
Ege Genç İşadamları Derneği’nin Başkanı Seda Kaya, yüreği Türkiye için çarpan herkesin derin bir üzüntü ve acı içinde olduğunu ifade etti. Kaya, “Bu yaşanılanlara dur denilmez, sorumlular yükümlülüklerini yerine getirmez ise gelecek nesillere, çocuklarımıza söyleyecek sözümüz, bakacak yüzümüz kalmayacak. Geleceğin Türkiye’si olarak, Ortadoğu’nun karanlığında boğulmayı reddediyoruz. Hergün bombaların patladığı bir ülke olamayız. Böyle yaşamayı öğrenemeyiz ve böyle bir geleceği reddediyoruz" dedi.
 
"SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI"
 
EGSD Başkanı Mukadder Özden, Ankara’da 5 ay içinde meydana gelen 3 ayrı terör olayında 172 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı, "Son aylarda doğal olmayan bu ölümlerin artışı ülke bazında hepimizin moralini bozuyor. Bu sürecin neden bu hale geldiğini ve neden hala bitirilemediğini sorgulamamız lazım. Ekonomiye etkilerini, ticari olumsuzlukları bir kenara bıraktık ülkemizin geleceği için endişelenir durumdayız. Endişelerimiz giderilmeli. İstihbarat ve güvenlik zafiyetlerinin sorumluları artık cezalandırılmalı. Artık bizi yönetenler de bu saldırılardan öz eleştiri yapmalı" dedi.
 
"TEDBİR ALINMAMIŞ"
 
EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu, şiddet ve terörü kınadıklarını söyledi, "Ülkemizin önceliği güvenlik olmalı. Bütün halkımız ve vatandaşımız korku içinde. Bütün partilerin bir araya gelerek bu soruna çözüm üretmesi gerekiyor. Ne yazık ki gerekli tedbirler alınmamış. Böyle bir ülkede ne ticaret olur ne de turizm olur. Hükümetin acilen her şeyi bırakıp güvenlik sorununu çözmesi gerekiyor. Teröre geçit vermemeliyiz ama terörü engelleyemeyenler de üzerlerine düşeni yapmalı" dedi.
 
"ORTADOĞU BATAKLIĞI"
 
EGOD Başkanı Mustafa İduğ, ülkemizin Ortadoğu bataklığına sürüklenmesin istemediklerini belirtti, "Terör saldırıları ne yazık ki insanlarımızı öldürmeye devam ediyor. Ankara’da üçüncü kez böyle bir olayın yaşanması bizleri endişelendiriyor. Bir devletin asli görevi vatandaşının güvenliğini sağlamaktır. Eğer bu yapılamıyorsa güvenlik zaafiyeti vardır. Burada mesuliyeti olanlarda bunun cezasını çekmelidir" dedi.
 
EGE ÜNİVERSİTESİ KINADI
 
Ege Üniversitesi Rektörlüğü Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınadı. Rektörlükten yapılan açıklamada, “Amacı toplumda korku, panik ve endişe yaratmak, kin ve nefret duygularını körükleyerek gerginlik ve çatışma ortamını beslemek olan terör, çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Milletimiz büyük bir sabır sınavından geçmektedir. Ege Üniversitesi Ailesi olarak menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi.
 
BİRLİK GÜNÜ
 
Gediz Üniversitesi Rektörlüğü de Ankara’daki terör saldırısını kınayıp yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör olaylarına ne yazık ki bir yenisi daha eklendi. Başkentimiz Ankara’dan gelen son bombalı saldırı haberiyle bir kez daha acıya boğulduk. İstiklal Marşımızın kabülünün 95’inci yıldönümünün ertesi gününde gerçekleştirilen bu haince eylemi tertipleyenler ile destekleyenleri şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Terör, hiçbir zaman kirli emellerine ulaşamayacak; şer odaklarının gücü birlik ve beraberliğimizi bozmaya yetmeyecektir" denildi.
 
"ÜLKEMİZ TERÖRÜ BOYUN EĞMEYECEK"
 
MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, tarifsiz bir üzüntü içinde olduklarını belirtti. Ülkü, "Milletimizin canı bir kez daha yanmıştır. Ülkemiz, teröre boyun eğmeyecektir. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımız; hepimizin kardeşleri, arkadaşları, evlatlarıdır. Acımız büyük. Ülkemizdeki birlik ve beraberliği hedef alan bu alçak saldırganlar amaçlarına ulaşamayacak, bizleri yıldıramayacaktır" dedi.
 
"KATLEDEREK ÖZGÜRLEŞİLMEZ"
 
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Türkiye’nin kalbi Ankara’da 6 ay içinde üç bombalı saldırı yaşandığına dikkat çekti. Dikmen, şu açıklamayı yaptı:
 
“Vahşi saldırıların hemen ardından mahkemeler yayın yasağı getirdi. Sosyal medya engellendi. Halkın haber alma özgürlüğü bu kararlarla yok sayıldı. Türkiye’de yaşanan bombalı saldırıları kanıksadığımız gibi yayın yasakları da hayatımızın değişmez parçası haline geldi. Katledilerek, öldürerek hiçbir şekilde ’özgürlüğe’ ulaşılamaz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Yurtta barış dünyada barış’ sözleri, Türkiye’nin yol gösterici rehberi olmalıdır. Türk halkı kendini, artık güvende hissetmek istiyor. Saldırıyı lanetliyoruz. Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı diliyoruz. Tek dileğimiz bu acıların bir daha yaşanmaması."
 
’YETER ARTIK’
 
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ankara Kızılay’da yaşanan ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği kanlı terör saldırısıyla ilgili bir mesaj yayınladı. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu saldırıyı en sert biçimde kınadığını belirten Yorgancılar, “Yeter artık. Teröre bir kez daha lanet olsun. Başımız sağolsun Can’ım vatanım. Bu ülke bunları hak etmiyor. Biz terörle yaşamak, alışmak mecburiyetinde olan bir ülke değiliz. Kurtuluş Savaşı’nda tüm dünyaya birlik ve beraberliğin en güzel örneğini veren, bugüne kadar birçok zorluğun üstesinden gelen güzel ülkemizin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye çok büyük devlet ve bu mesele de Hükümetin akıllı politikalarıyla çözülecektir" dedi.
 

 

Yayın Tarihi : 14.03.2016 : 16:29

Etiketler : İzmir    Ankaranın    Acısına    Ortak    Genel   


Yorumlar

5027
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN