Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Denizli’de Teröre Ortak Tepki

Denizli’de Teröre Ortak Tepki
Denizli’deki siyasiler, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve bazı oda başkanları, Ankara’da dün akşam meydana gelen bombalı terör saldırısını kınadı. Yapılan açıklamalarda, terör eylemini gerçekleştirenlerin amacına azla ulaşamayacağının, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacaklarının altı çizildi.

 

AK Parti Denizli Milletvekili ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yaptığı açıklamada Ankara saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara acil şifa dilediğini belirterek, "İnsanlık dışı saldırılarla masum insanlara kıyan, hayatlara kasteden caniler amaçlarına asla ulaşamayacak. Devletimizin terörle mücadelesinden rahatsızlık duyan kana susamış teröristler ile onlara her türlü desteği sağlayıp ülkemizi karıştırmaya çalışanlara milletimiz izin vermeyecek. Milletimiz, bin yıllık kardeşliğinin gereği yine omuz omuza vererek, onların kaos özlemini, terörün hüküm sürdüğü bir ülke hayalini daha başlamadan bitirecek. Milletimizin başı sağolsun" dedi.
 
’HER İKİ DÜNYADA HESAP SORULACAK’
 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ise Türkiye’nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Milletimizi bölüp parçalamak isteyen alçaklar şunu asla unutmasınlar. Bu millet Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda sırt sırta vererek, bir karış toprağına düşman postalı bastırtmamak için binlerce şehit vermiş, hiçbir güç Türk milletinin bu onurlu ve şerefli duruşundan vazgeçirememiştir. Masum insanları hedef alan vicdansız zihniyetlerden her iki dünyada da hesap sorulacaktır. İnsanlıktan nasibini almamış terör maşalarıyla en sert şekilde mücadeleye devam edilecek, bundan kimse kuşku duymasın. Milletimizin başı sağolsun" diye konuştu.
 
’SALDIRI BÜTÜN TÜRKİYE’YE YAPILMIŞTIR’
 
AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da yaptığı açıklamada Ankara’daki saldırıyı kınayarak, "Bu menfur saldırı bütün Türkiye’ye yapılmıştır ve huzurumuzu, birliğimizi, demokrasimizi hedef almaktadır. Fakat şunu iyi bilmelidirler ki; milletimizin birlik ve huzuru için terörle yürüttüğümüz mücadele büyük bir kararlılıkla sürecek ve ülkemizi hedef alan hain odakları en ağır biçimde cezalandıracaktır. Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş bu insanlık ve vicdan yoksunu katilleri lanetliyorum" dedi.
 
’ALA’NIN İSTİFASI İÇİN KAÇ CANIN GİTMESİ LAZIM?’
 
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ise yaptığı yazılı açıklamada Ankara’da son 5 ayda 3 büyük bombalı saldırı gerçekleştirildiğini hatırlatarak, "Ankara Emniyeti hala vekaleten yönetiliyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın istifa etmesi için ülkemizde daha ne kadar patlama olmalı? Hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyorum ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır" diye konuştu. Basmacı, Türkiye’nin başkentinde yaşanan vahşetin güvenlik ve istihbarat zaafiyeti açısından kaygı verici olduğunu vurguladı.
 
’TEK YÜREĞİZ, TEK VÜCUDUZ’
 
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Necdet Özer ise "Masum insanların öldürülmesinin hiçbir haklı sebebi olamaz. İnsanları korkutarak, gözdağı verdiğini düşünenler yanılmaktadır. Dün vatanını düşmana bırakmayan bu millet, terör belasına da boyun eğmeyecektir. İş dünyası olarak birlik, beraberlik ve huzuru bozan her türlü terör olayını ve terörü destekleyenleri lanetliyoruz. Biz; tek yüreğiz, tek vücuduz. Karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler, dün olduğu gibi bugün de asla kirli emellerine ulaşamayacaklardır" dedi.
 
’TERÖRÜN BİTMESİ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞÜNİ YAPMAYA HAZIRIZ’
 
Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan da Ankara saldırısı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada her terör olayı sonrası olduğu gibi yine kalplerin parçalandığını, canlarının yandığını belirterek, "Bu saldırılarla, ülkemizin birlik ve bütünlüğünün bozulması, ulusumuza gözdağı verilmesi, yurttaşlarımızın korkutulması ve yıldırılması, can güvenliğimizin tehlikeye düşürülmesi, ulusal ve uluslararası barışımızın bozulması istenmektedir. Ancak Türk ulusu bu alçak, kalleş saldırılardan yılmayacak, terör oyunlarına alet olmayacak ve teröre geçit vermeyecektir. Bu menfur saldırının sorumluları bir an önce ortaya çıkmalı, kamuoyu aydınlatılmalı ve yetkililerin güvenlik ve istihbarat eksiklikleri topluma açıklanmalıdır. Denizli Barosu olarak nereden ve kimden gelirse gelsin terörle her zaman mücadele edeceğimizi, terör olaylarının durması için üzerimize düşen görev neyse yerine getireceğimizi bildiririz" diye konuştu.
 
’TERÖR DİZE GETİRİLECEKTİR’
 
Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, "Terörle mücadelemiz asla hiçbir şekilde taviz vermeden sonuna kadar devam edecek. Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenler Türk milletine hesap verecekler, terör dize getirilecektir. Acımız ve öfkemiz büyüktür ama milletimiz birbirine kenetlenerek bu zor günleri de elbette geride bırakacaktır" dedi.
 
’HAİN TERÖR ÖRGÜTÜ İSTEDİĞİ SONUCA ULAŞAMAYACAK’
 
Merkezefendi Belediye Başkanı AK Partili Muhammet Subaşıoğlu da yaptığı açıklamada Ankara saldırısını kınadı. Subaşıoğlu, "Hainler yine ülkemizin birliğine ve bölünmez bütünlüğüne bir kez daha alçakça saldırmıştır. Bu hain saldırı milletimizi derinden sarsmış ve üzmüştür. Bilinmelidir ki; ülkemizin birliğine ve bölünmez bütünlüğüne yapılan bu haince saldırılarla hain terör örgütü istediği sonuca ulaşamayacaktır. Terörle mücadelemiz devam edecektir" dedi.
 
’MİLLETİMİZİ KİMSE TERÖRLE TERBİYE ETMEYE KALKMASIN’
 
CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar da yaptığı açıklamada başkentin göbeğinde ardı ardına yaşanan acı terör eylemlerinin vatandaşlarda karamsarlık oluşturduğunu, insanların sokağa çıkmaya tereddüt eder hale geldiğini söyledi. Sancar, "Bu kaçıncı acı bu kaçıncı can kaybı? Artık birilerinin uyanması ve acilen bu soruna çözüm bulması gerekmektedir. Yaşanan güvenlik zafiyetlerinin sorumluları da kimse ortaya çıkarılmalı ve gereken ceza verilmelidir. Milletimizi kimse terörle terbiye etmeye kalkmasın, Yüce milletimiz vatanına sahip çıkmaktan bir saniye taviz vermeyecek ve ülkemizi karıştırmaya, insanımızı birbiriyle çatıştırmaya çalışanlar mutlaka tarihin karanlıklarına gömüleceklerdir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 14.03.2016 : 15:45

Etiketler : Denizlide    Teröre    Ortak    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5363
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN