Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirli Sporcular Türkiye’nin Gururu Oldu

İzmirli Sporcular Türkiye’nin Gururu Oldu
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türk sporuna armağan ettiği iki küçük şampiyon, Efe Cetiz ve Defne Günce Kılıç, bir kez daha ülkemizin yüzünü güldürdü. Minik sporcular, Budapeşte’deki yapılan uluslararası buz pateni şampiyonasından bir altın ve bir gümüş madalya ile döndü.

 

Türkiye’nin en modern buz sporları salonunu hizmete alan ve ardından sporcu yetiştirmek üzere altyapıya yönelen Büyükşehir Belediyesi, bu alanda Türkiye’ye ilkleri yaşatıyor. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan European Criterium yarışmasının 4. Ayağı 27. Sportland Trophy’de Türkiye’nin kazandığı iki madalya da İzmirli sporculardan geldi. Geleceğin en önemli buz pateni sporcuları arasında gösterilen 10 yaşındaki Efe Cetiz, büyük bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı. Küçük şampiyon, "Cubs Boys" kategorisinde 38.93 puanla birinci oldu. Cetiz, son olarak Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen “Skate Helana Cup" Artistik Buz Pateni Şampiyonası’ndan yine altın madalyayla dönmeyi başarmıştı.
 
Türkiye Budapeşte’deki ikinci madalyasını da yine İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Defne Günce Kılıç’la elde etti. Defne, "Cubs Girls1" kategorisinde 35 sporcu arasından 31.80 puanla 2. olarak gümüş madalya kazandı. Henüz 6 yaşındayken İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde tanıştığı artistik buz pateni sporunda, lisanslı sporcu olarak 5 yıldır yarışan Defne Günce Kılıç, Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra, Bosna Hersek’de düzenlenen Sarajevo Open Artistik Buz Pateni yarışmalarında 3 yıl üst üste birincilik kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Yayın Tarihi : 14.03.2016 : 11:30

Etiketler : İzmirli    Sporcular    Türkiyenin    Gururu    Oldu    Bölge   


Yorumlar

2225
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN