Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gebze’de Horonlu Cerattepe Protestosu

Gebze’de Horonlu Cerattepe Protestosu
Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, Gebze Artvinli Gençlik İnsiyatifi üyeleri, Artvin Cerattepe’deki maden çalışmalarına akordiyon eşliğinde horon oynayarak tepki gösterdi.

 

Gebze Artvinli Gençlik İnsiyatifi üyeleri, Artvin Cerattepe’de iş makinelerinin bekletildiğini ve halkın bölgeye sokulmadığını iddia ederek Kent Meydanı’nda protesto gösterisi yaptı. Grup ’Artvin geçilmez Artvin halkı yenilmez’, ’Her yer Artvin her yer direniş’ sloganları atarak havanın da soğuk olmasına aldırış etmeden akordion eşliğinde horan oytepti.
 
Artvin’de olaganüstü hal hüküm sürdüğünü söyleyen Gebze Artvinli Gençlik İnsiyatifi üyesi Yasin Sincan, "Yeşil Artvin derneği heyetenin başbakanla yaptığı görüşmeden sonra yasal süreç sonuçlanana kadar çalışmalar durduruldu. Buna rağmen iş makineleri Cerattepe de bekletilmeye devam ediyor. Artvin halkının bölgeye çıkmasına izin verilmiyor. Artvin’de adeta bir olağan üstü hal hüküm sürüyor. ÇED raporları ile doğayı talan etmeye çalışıyorlar. Biz de buna karşı yurdun neresinde olursa olsun deremize, kültürümüzün temel değerlerinin yağmalanmasına karşı mücadeleden vazgeçmeyeceğiz" dedi.
 
Yapılan protesto gösterisini ardından grup dağıldı.

Yayın Tarihi : 13.03.2016 : 19:12

Etiketler : Gebzede    Horonlu    Cerattepe    Protestosu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2628
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN