Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


IŞİD Üyesinin Birlikte Yaşadığı Kadın Aranıyor

IŞİD Üyesinin Birlikte Yaşadığı Kadın Aranıyor
İŞİD terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle Giresun’da tutuklanan Ahmet Demircioğlu’nun resmi nikahsız eşi Ö.Y. hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Ö.Y.’nin geçen yıl Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde 32 kişinin yaşamını yitirdiği patlamayla bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklandığı, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

 

Rize’den yasa dışı yollarla geçen yıl Suriye’ye giden ve İŞİD terör örgütü adına savaştığı belirtilen Ahmet Demircioğlu’nu takibe alan Rize İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu kişiyi Türkiye’ye dönünce gözaltına aldı. Tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi’nde konulan Demircioğlu, buradan Giresun Keşap Yarı Açık Cezaevi’ne nakledildi. İŞİD’e katılmak üzere cezaevinden firar eden Ahmet Demircioğlu 29 Ocak tarihinde yakalanarak Giresun E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.
 
Rize İl Jandarma Komutanlığı ekipleri adli makamlardan alınan izin ile Ahmet Demricioğlu’nun Azaklıhoca Köyü’ndeki evinde arama yaptı. Aramada ruhsatsız tabanca, 2 şarjör, 50 fişek ile İŞİD terör örgütünün sözde sancağı olduğu belirtilen etiketler ele geçirdi. Soruşturmayı derinleştiren Jandarma ekipleri Ahmet Demircioğlu’nun 23 yaşındaki Ö.Y. adlı kadının resmi nikahsız eşi olduğunu belirledi.
 
YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI
 
Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde 20 Temmuz 2015 tarihinde meydana gelen ve 32 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısıyla bağlantısı olduğu iddiasıyla geçen yıl Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde gözaltına alınan Ö.Y., bir süre cezaevinde yattıktan sonra serbest bırakılmıştı. Ahmet Demircioğlu’nun birlikte yaşadığı belirtilen, İŞİD terör örgütü üyeleri ile bağlantısı tespit edilen Ö.Y. hakkında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarıyla ilgili yakalama kararı çıkarıldı.

Yayın Tarihi : 13.03.2016 : 14:17

Etiketler : Işid    Üyesinin    Birlikte    Yaşadığı    Kadın    Aranıyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4273
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN