Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Serbest Bölgeler Haziran’ı Bekliyor

Serbest Bölgeler Haziran’ı Bekliyor
Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (ESBİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bilgen Salih Narlı, Türkiye ekonomisinin can damarı olan serbest bölgelerin rahatlığa kavuşabilmesi için Hükümet’in reform paketinde bulunan serbest bölgeler kanunun bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.

 

ESBİAD Başkanı Bilgen Salih Narlı ve yönetim kurulu üyeleri, üye işyerleri ziyaretleri kapsamında Mecalac firmasına konuk oldu. Fabrika Müdürü Cevdet Can Uzer ile görüşen Başkan Narlı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçimlerden hemen sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı programda serbest bölgeler kanunun da olduğunu ve bu kanunun 2016 yılı ilk 6 aylık dönemde çıkmasını beklediklerini belirten Narlı, 2016’nın Haziran ayına kadar meclisten geçmesi beklenen kanunun bütün sorunları çözmeyeceğini ancak çözüm için atılacak bir adım olduğunu söyledi.
 
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile yaptıkları görüşmede geçen yıl Nisan ayında TBMM’ye sevk edilen yasa tasarısının ivedilikle meclis gündemine gelmesini talep ettiklerini ifade eden Narlı, “Kanunla ilgili çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Amacımız serbest bölgelerde yaşanan sorunların en aza indirilmesi, daha iyi şartlarda üretim ve hizmet verebilmek. Geçtiğimiz günlerde yeni yasa tasarısı Meclis’e sunuldu. 24 maddeden oluşan tasarı TBMM Sanayi Komisyonu’nda görüşülmeye başlandı. Görüşmelerin bir an önce tamamlanarak kanunun çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.03.2016 : 13:07

Etiketler : Serbest    Bölgeler    Haziranı    Bekliyor    Bölge   


Yorumlar

1604
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN