Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adaylar Sınavda, Aileler Bahçede Ter Döktü

Adaylar Sınavda, Aileler Bahçede Ter Döktü
Afyonkarahisar’da Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren öğrenciler başarılı olmak için ter dökerken, aileleri ise okul bahçesinde Kuran ve dua kitapları okuyarak onları bekledi.

 

Afyonkarahisar’da sabah saatlerinde sınavların yapılacağı okullara giden adaylar, giriş kapılarında polis aramasının ardından içeri alındı. Adaylar sınav giriş belgeleri ve kimlik kontrolü sonrası sınav salonlarına girdi. Adayların çoğunluğu sınav merkezlerine aileleri ile birlikte geldi. Veliler çocuklarını sınav salonlarına gönderdikten sonra okul bahçelerinde Kuran okudu ve dua edip çocuklarını bekledi.
 
Sınava gelirken kimlik belgelerini yanında getirmeyi unutan ya da nüfus cüzdanlarını kaybeden adayların imdadına ise okullarda görevli polisler yetişti. Adayları hızlıca evleri ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri’ne ulaştıran ekipler, adaylara yardımcı olmaya çalıştı. Bozuk paraların ve cep telefonu gibi cihazların salonlara alınmaması nedeniyle bazı adaylar para ve değerli eşyalarını okul önlerindeki emanetçilere bırakmak zorunda kaldı.

Yayın Tarihi : 13.03.2016 : 12:29

Etiketler : Adaylar    Sınavda    Ter    Döktü    Aileler    Bahçede    Dua    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8030
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN