Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya’dan ’Kardeş’ Geliyor

Almanya’dan ’Kardeş’ Geliyor
Karşıyaka Belediyesi, Almanya’da Türklerin en yoğun yaşadığı ilçelerden biri olan Heidenheim ile ’kardeş belediye’ olmak için iyi niyet protokolü imzaladı.

 

Proje ve yatırımlarını uluslararası arenaya taşımak ve Karşıyaka’yı yurt dışında daha yaygın tanıtmak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Almanya’da Türk nüfusunun en yoğun yaşadığı ilçelerden biri olan Heidenheim ile kardeş belediye olmak için ilk adımı attı. Geçen hafta Almanya’ya giden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve belediye meclis üyeleri, Heidenheim Kaymakamı Thomas Reinhardt ile iyi niyet protokolü imzaladı. İki kent kısa süre içinde kardeş belediye sözleşmesini de imzalayacak. Protokol kapsamında her iki belediye; çocuklar, gençlik ve okullar, spor faaliyetleri, ekonomik ve turistik yatırımlar, atık yönetimi ve sosyal hizmetler konusunda işbirliği yapacak. Hazırlanacak ortak projeler, AB fonlarıyla desteklenecek.
 
"KARDEŞLİK BAĞINI GÜÇLENDİRECEĞİZ"
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızdaki çalışmalarımızı uluslararası arenaya yaymak, oradaki kentlere örnek olmak ve ilçemizi en iyi şekilde tanıtmak istiyoruz. Bu doğrultuda Heidenheim ile kardeş olacağız. Ortak çalışmalar yaparak her iki kenti de daha iyi tanıtacak ve geliştireceğiz" dedi.
 
"KARŞIYAKA TÜRKİYENİN EN GELİŞMİŞ KENTLERİNDEN BİRİ"
 
Heidenheim Kaymakamı Landrat Thomas Reınhardt ise “Karşıyaka Türkiye’nin en değerli ve en gelişmiş ilçelerinden biri. Bu çalışmayı yapmak onların desteğini almak bizler için çok önemli. Ortak projeler üreterek kardeşlik bağlarımızı geliştireceğiz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.03.2016 : 12:28

Etiketler : Karşıyakaya    Almanyadan    kardeş    Geliyor    Bölge   


Yorumlar

3289
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN