Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uludağ’da Sezon Sonu Kayağı

Uludağ’da Sezon Sonu Kayağı
Kar kalınlığının 20 santime kadar düştüğü Uludağ, günübirlik tatilcilere kaldı. Hafta sonları Uludağ’a gelen kayakseverler, pistlerin görülmesine rağmen kayak yapmanın keyfini çıkartıyor. Sezonun son kayağının yapıldığını belirten kayak hocaları, "Havalar biraz daha ısınınca artık Uludağ’da kayak yapan kalmaz" dedi.

 

Hava sıcaklığının mevsim normalinin üzerinde olması sebebiyle Uludağ’da otellerde sezon sonu hazırlıklarına başladı. Usta kayakçılardan mahrum kalan pistlere acemi kayakçılar akın etti. Güneşli havayı fırsat bilen günü birlikçe tatilciler, düşe kalka kayak yapmanın keyfini çıkardı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı pistlerin bazı yerlerinde toprağın göründüğü dikkat çekti. İlk defa kayak yapan vatandaşların eğitim aldığı kayak hocalarından Çoşkun Eryıldırım, "Eskiden acemiler kayarken yaralanabiliyordu. Ama yeni kayak takımları ile bunlar ortadan kalktı. Kayak öğrenmek için 6 saat yeterlidir. Ama bu yaşa bağlı olarak değişebiliyor. Sezonunu kapanması ile kimseler kalmadı. Günübirlik buraya gelenler var" dedi.
 
İstanbul’dan grup halinde Uludağ’a gelen gençler ise, "Düşe kalka kayak öğrenme çalışıyoruz. Ama başaracağımıza inanıyorum. Böyle bir ortam beklemiyorduk. Çok güzelmiş. Herkesin vakit kaybetmeden gelmesini tavsiye ederim" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.03.2016 : 09:56

Etiketler : Uludağda    Sezon    Sonu    Kayağı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4682
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN