Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yunanistan İle Deniz Turizmi Masaya Yatırılıyor

Yunanistan İle Deniz Turizmi Masaya Yatırılıyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın 8 Mart’ta İzmir’de gerçekleştirdikleri “Türkiye-Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı"nın ardından iki ülkenin deniz turizmi alanında faaliyet gösteren işadamları ve yatırımcıları, 28 Mart’ta İzmir’de bir araya gelecek.

 

 
Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde 28 Mart Pazartesi günü İzmir’de “Türkiye-Yunanistan Deniz Turizmi ve Yatırımları Forumu" düzenlenecek.
 
Saat 09.30-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Forum, sabah açılış konuşmaları ile başlayacak. Forumun öğleden sonraki bölümünde ise Türk ve Yunan deniz turizminde önde gelen işadamları ve yatırımcılar, “Marina İşletmeciliği", “Yat İşletmeciliği", “Kruvaziyer Gemi ve Turistik Liman İşletmeciliği" ile “Feribot İşletmeciliği" sektörlerinde işbirliği konularında odak grup çalışması yapacak. Bu çalışmaların ardından “Turizm Alanında Yatırım Olanakları ve İşbirliği Hakkında Sunum" konusunda son oturum düzenlenecek. Forum, toplantı sonuçlarının değerlendirilmesi ve sonuç raporunun hazırlanmasıyla tamamlanacak.
 
İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye’nin Ege kıyıları ile Yunanistan’ın Ege Adaları arasındaki turizm hareketlerinin varabileceği en üst düzeye henüz varmamış olduğunu, daha yapılacak çok şey bulunduğunu söyledi. Öztürk, “Ege’yi dünyanın çekim merkezi yapmak için komşumuz Yunanistan ile deniz turizminde işbirliği yapmak zorundayız. Maalesef aramızdaki ilişki arzu ettiğimiz boyutta değil. İzmir’e bu yılın ilk iki ayında sadece 1766 Yunan turist geldi. İzmir’e ayak basan her 100 turistten sadece 5’i Yunanistan’dan geliyor.
 
Her iki ülke vatandaşlarının kolayca seyahat edebileceği, karşılıklı yatırımların gerçekleşeceği bir atmosferi yaratırsak, bu gelişmeden herkes büyük fayda sağlar. Yunan dostlarımızla karşılıklı çıkarlarımız, Ege’yi turizmde zirveye çıkarmaktan geçiyor" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 12.03.2016 : 11:28

Etiketler : Yunanistan    İle    Deniz    Turizmi    Masaya    Yatırılıyor    Bölge   


Yorumlar

8997
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN