Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEVli Öğrenciler Amerika'dan Davet Aldı

TAKEVli Öğrenciler Amerika'dan Davet Aldı
TAKEV Öğrencilerinin geliştirdiği proje, FLL Global İnovasyon Ödülü’ne (FIRST® LEGO® League Global Innovation Award) ülkemizden aday gösterilen tek proje oldu. TAKEVli mucitler, Amerika Washington DC de gerçekleştirilecek olan Ulusal İnovasyon Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

 

FLL Buluş Şenliği’nde, turnuvaya  5 bölgeden katılan 255 takımın  “Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm” teması ile geliştirdiği yüzlerce proje, uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.
 
Değerlendirmeler sonucunda TAKEV Lisesi OCTOBOTS takımının geliştirdiği  “Yumurta Kabuğunun İyonlaştırıcı Radyasyon Soğurma Etkisi” keşfi ,  FLL Global İnovasyon Ödülü’ne  (FIRST® LEGO® League Global Innovation Award) ülkemizden aday gösterilen tek takım oldu.  
 
Geri dönüşüm materyali olarak yumurta kabuklarını seçen ve projeleri için  patent başvurusunda bulunan TAKEV öğrencileri, bu olağanüstü buluş ile ülkemizde de pek çok seçkin üniversitenin ,akademisyenlerin, işadamlarını beğenisini ve takdirini kazanmışlardı.
 
TAKEVli mucitler,  Uluslararası finalleri 21-22 Haziran 2016 tarihleri arasında Amerika Washington DC de yapılacak Ulusal İnovasyon Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek tek takım olarak Türkiye’nin gururu oldu.
 

Yayın Tarihi : 12.03.2016 : 09:37

Etiketler : haber    haberler    takev    amerika    davet    fll buluş şenliği    kanalben    ben tv       


Yorumlar

1327
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN