Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehitler, Almanya'da Anıldı

Şehitler, Almanya'da Anıldı
Almanya’nın Delmenhorst kentinde Delmenhorst İslam Toplumu (IGD) tarafından Ahde Vefa günü düzenlendi. IGD tarafından ilk kez düzenlenen program Delmenhorst’un tarihi salonu Markthalle yapıldı. Merkez Camisi, Mevlana Camisi ile Yeni Caminin destek verdiği programa çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

Vefat edenler ve şehitler için dualar okundu
 
Ahde Vefa programı Delmenhorst kentinde yaşayan ve vefat edenleri anmak, onları tekrar hatırlamak ve dualar okumak için düzenlendi. Programda 3 camiden gelen din görevlileri vefat edenler için Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudu, dualar yaptı ve ilahiler söyledi. Dualara salonda bulunan insanlarda eşlik etti.
 
Birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı
 
Ahde Vefa Programında din görevlileri yaptıkları konuşmalarda İslam Dini’nin güzelliklerini anlatıp barışçıl yönüne dikkat çekti. DİTİB Merkez Camisi din görevlisi Yunis Altun, “Güzel vatanımız içinde düşman olmak, ayrışmak niye. Havası, suyu, toprağı hepimize yetecek vatan parçasını niye bölmeye çalışıyoruz. Yürekler bölünürse topraklarda bölünür. Önce yürekleri birleştirmemiz lazım” diye konuştu. Konuşmanın ardından şehitlerimiz ve Delmenhorst’da vefat eden Türkler için dualar okundu.

Yayın Tarihi : 11.03.2016 : 16:01

Etiketler : Almanyada    Şehitler    İçin    Ahde    Gecesi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6178
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN