Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yenişehir’e Havacılık Okulu Kuruluyor

Yenişehir’e Havacılık Okulu Kuruluyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde havacılık okulu kurmayı planlıyor.

 

KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Yenişehir’e kurmayı planladıkları, havacılık alanında eğitim verecek olan üniversiteyle ilgili bilgi vermek üzere Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Görüşmeye Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Girne Amerikan Üniversitesi yöneticileri katıldı.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: "Yeni yapılan 3’üncü köprü, otoyol ve havaalanı ile birlikte gelişimine hız katan Bursa’yı yatırım için cazip hale getiriyor. Yenişehir, İstanbul’daki havaalanlarına alternatif havalimanı olarak değerlendirilebilecek yapıya sahip. Havacılıkla ilgili eğitimde de, yatırımda da uygun bir alan gibi görünüyor. Yenişehir’in havacılık eğitim alanı olmasıyla ilgili biz de gereken desteği sağlarız" dedi.
 
Serhat Akpınar da üniversitelerinde 110 farklı ülkeden öğrenci bulunduğu belirterek, "Özellikle havacılık alanında eğitim sürecimiz başladı ve yapılanmalarımızı tamamladık. Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri arasında şuanda sivil havacılık işletmelerinde eğitim başlayan ilk üniversiteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nde Sivil Havacılık izni olan 3 üniversiteden biriyiz" diye konuştu.
 
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, üniversite yöneticilerine bilgi verildiğini kaydederek, "İlçemizin havaalanı gibi bir değere sahip olması ayrıca bir avantaj. Fakülte için gereken desteği vereceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 11.03.2016 : 14:18

Etiketler : Yenişehire    Havacılık    Okulu    Kuruluyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9345
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN