Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


En Anlamlı Etkinlik

En Anlamlı Etkinlik
Bayraklı Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde çeşitli etkinliklerle “farklılık değil farkındalık” yaratabilmek için bir dizi etkinlik düzenleyecek.

 

Engelli dostu Bayraklı Belediyesi, 21 Mart’ta Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda down sendromluları ağırlayacak. Buradaki etkinlikte halk oyunları, zumba ve bokwa gösterileri, akrobasi şovları ve break dans yapılacak. Saat 13.00’da başlayacak etkinlikte down sendromlular ve aileleri keyifli bir gün geçirecek.
 
AYRIMCILIK VE ÖNYARGIYA MARUZ KALMALARI ÖNLENMELİ
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, amaçlarının Down Sendromu konusunda farkındalık yaratmak olduğunu belirterek, “Bununla ilgili engelliler merkezimiz ciddi çalışmalar yapıyor. Down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve önyargıya maruz kalmasını önlenmesi gerekiyor. Bunun için de küçük yaştan itibaren çocuklarımızın bilgilendirilmesi gerekiyor. 21 Mart’ta down sendromlu kardeşlerimizin keyifli bir gün geçirmeleri için ücretsiz bir etkinlik düzenleyeceğiz. Onların mutluluğuna ortak olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi. Öte yandan etkinlikle ilgili bilgi almak isteyenler (0232) 371 60 67 numaralı telefon numarası arayabilir.
 

Yayın Tarihi : 11.03.2016 : 10:26


Yorumlar

8142
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN