Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Anayasa'daki Hükümler Değiştirilmeli''

''Anayasa'daki Hükümler Değiştirilmeli''
CHP Genel Sekreteri Sındır: ''Anayasa'daki ucu açık hükümler değiştirilmeli.''

 

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir programında Kınık'ın ardından Bergama İlçesi'ne geldi. CHP Bergama İlçe Başkanı Ayşe Demirci Şimşek, ilçe yöneticileri, Bergama Belediyesi Meclis üyeleri Ali Kahyaoğlu, Ümit Atlam, Serpil Güler ve CHP'liler Sındır'ı karşıladı.
 
"BASIN DÖRDÜNCÜ KUVVET OLACAK"
 
İlçe Başkanlığı'nda konuşan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, hükümetin biat kültürüyle yönetildiğini, mecliste sorgulamadan, düşünmeden parmak kaldırılarak oy kullanıldığını söyledi. Sındır, "Anayasaydı, kanundu, tüzüktü dinlemeyen, bakanlıkların çıkardığı genelgelerle, başbakanlık genelgesiyle yönetilen bir ülke haline geldik. Cumhurbaşkanı kaymakamlara 'mevzuatı bir kenara bırakın, ne gereği var mevzuatın' diyebiliyor. Biz manifestomuzda diyoruz ki yasama, yürütme ve yargıyı birbirinden ayıracağız. Basını dördüncü bir kuvvet olarak belirleyeceğiz. Basın özgürlüğünü mutlak hale getireceğiz. Yargı üzerindeki vesayeti ortadan kaldıracağız. Bağımsı bir yargı olacak. Türkiye'de darbe hukukunu, hukuk sisteminden arındıracağız" dedi.
 
"TÜRKİYE'DE SİVİL DARBE VAR"
 
Anayasa Mutabakat Komisyonu'ndan da bahseden Sındır, "Komisyonda dedik ki, biz Türkiye'de yeni bir anayasa yazılmasını kabul etmiyoruz. Biz anayasamızda darbe hukukunun izlerini ortadan kaldırmak, özgürlükleri ve demokrasiyi yeniden daha ileri götürmek, bunların önünden engelleri kaldırmak istiyoruz dedik. Bu komisyonun adının da 'Türkiye'yi Darbe Hukukundan Ayırma Komisyonu' olmalıdır' dedik. Yeni Anayasa değil" diye konuştu. Ülkede sivil bir darbe yapıldığını öne süren Sındır, "Yeni Anayasa talebi tamamen başkanlık sistemini getirme üzerine kuruludur. Onlar Türkiye'de rejimi değiştirmek ve onun gereği olan yeni bir anayasayı getirmek istiyorlar" dedi.
 
GERİ KABUL ANLAŞMASINA ELEŞTİRİ
 
AB ile yapılan göçmen geri kabul anlaşması konusuna da değinen Sındır, "Burada yapılan anlaşma şudur; bizler düzensiz göçmenlerin hepsini geri alacağız. Onlar iade ettiği sayı kadar seçerek geri alacak. Yani insanları sıralayacak, içlerinden işine gelenleri alacak. Bu tam bir kölelik sistemidir. İnsanlık dışı bir uygulamadır. Suriye'deki savaşın bundan sonraki bütün zararını, maliyetini de bize yüklemiş olacaklar. Bütün yapılan anlaşma bu. Dikili'de ise göçmen geri iade kampı kuracaklar. Bununla ilgili ben bir soru önergesi verdim. Göçmenler gelecek, Dikili'de kampa yerleştirilecek. Orada insanlık pazarı başlayacak. Avrupa'ya kimler gidip gitmeyecek kayıtlar alınacak. Ayrıca bir de kişisel verilerin korunması hakkında bir kanun çıkartıp hepimizi fişleyecekler" dedi. 
 
Hükümetin iktidar olduğu sürede zengin ve yoksul arasındaki uçurum arttığını söyleyen Sındır, "Adaletsiz vergi toplanmaktadır. Biz ülkemizin aydınlık geleceği için, demokrasiyi egemen kılmak için gelir adaletini ve hukukun üstünlüğünü sağlamak için partimizi iktidara taşıyacağız" dedi. 
 
CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, programı kapsamında Dikili, Aliağa ve Foça'da da partilileriyle bir araya gelecek.

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 18:38

Etiketler : haber    chp    anayasa    haber    benhaber    bentv    kanalben    siyaset    izmir       


Yorumlar

5432
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN