Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Trafik Şurası

İzmir’de Trafik Şurası
İzmir’de Uluslararası Rotary 2440. Bölge Fedarasyonu tarafından 12 Mart 2016 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde Yayalar, Engelliler, Çocuklar, Saygı ve Sevgi, Trafikte öncelikli araçlar, Eğitim ve Kurallar, Park Sorunu, Toplu Taşımacılık, Bisiklet ve Motosiklet başlıklı sorunların ve çözüm yollarının tartışılacağı İzmir Trafik Şurası düzenliyor.

 

Abbas Güçlü’nün yöneteceği Şura ile ilgili açıklama yapan Uluslarası Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Dr. Reha Akın "Şura’da Eğitim, ekonomik, toplumsal kalkınmada trafiği özel olarak ele aldık. Trafik sıkışıklıklarında bekleyen araçlar benzin ve mazot yakarak sadece havayı kirlitmekle kalmıyor. Sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da 25 Milyar TL’lik yakıt havaya yakılıyor. Hava kirliği yarım saat trafikte beklemelerinde bile 16 kat artıyor. Eğitimsizlik yüzünden terörden daha fazla can veriliyor" dedi. 
 
Akın, Trafik gönüllüsü olmanın bu sorunların çözümünündeki önemini vurgulayarak, "Bölgemizde Bin 700 Rotaryen Çanakkale’den Muğla’ya kadar araç camlarına Trafik Gönüllüsü çıkartmaların yapıştıracak. 50 bin araç sürücüsüne bu çıkartmalardan dağıtacağız. Şuradan çıkacak deklerasyon kamuoyu ile paylaşacağız. Sadece Şura’nın yapılacağı salonda değil salon dışındaki ekranlardan da İzmirlililer izleyebilecekler. Yoğun bir katılım bekliyoruz" dedi. 

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 16:50

Etiketler : haber    haberler    izmir    rotary    izmir trafik şurası    ben tv    kanalben       


Yorumlar

5594
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN