Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Afiş Krizi Sürüyor

Afiş Krizi Sürüyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Karşıyaka Belediyesi'nin Kadınlar Günü dolasıyla astığı ve kamuoyunda tartışmalara neden olan billboardları sert sözlerle eleştirerek, ''Börek açarız sanane! başımızı örteriz sanane! çocuğumuza bakarız, büyüklerimizi huzur evine bırakmayız sana ne!'' dedi.

 

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın kurduğu AK Kadınlar Korosu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde bir konser düzenledi. 
 
Etkinliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
 
"Börek de açarım, başımı da örterim sana ne!"
 
Hotar, Kadınların belirli bir kalıba sokularak ne yapmaları gerektiğinin söylenilmesinin yanlış olduğunu vurgulayarak, "Kadınlar günü için bir mesajımızda kadını belirli bir kalıplara sıkıştırmış olan ve bunu billboardlarla İzmir'e mal etmeye çalışan kişilere karşı olacak. Börek açarız, başımızı örteriz, veya çocuğumuza bakar, büyüklerimizi huzur evine bırakmaz kendimiz bakarız sanane! Biz kadınlar bu ülke ihtiyaç duyarsa çocuklarımıza da bakarız işimizde de çalışırız okulumuzda da okuruz ve gönüllü olarak partimize 24 saat hizmet ederiz. Bu kadına sığ bakış açısını, onun yerine düşünmeyi, kadına ne yapması gerektiğini söylememeyi biz tavsiye etmekten yorulduk. İnanıyorum ki İzmirli kadınlarımız seçimlerde kendisini kısıtlayıcı bu kişilere gerekli cevabı verecektir" diye konuştu.
 
Akpınar'dan Hotar'a ''teşekkür''
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan bu açıklamalara manidar bir yanıt geldi. Akpınar Facebook sayfasından yaptığı açıklamada Hotar’a teşekkür etti!
 
Akpınar, “AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, #‎Sanane afişlerimiz için, "Börek açarız, başımızı örteriz, veya çocuğumuza bakar, büyüklerimizi huzur evine bırakmaz kendimiz bakarız sana ne! Biz kadınlar bu ülke ihtiyaç duyarsa çocuklarımıza da bakarız işimizde de çalışırız okulumuzda da okuruz" demiş. Anlatmak istediğimiz tam da buydu. Kadının neyi nasıl yapacağından bize ne! Kime ne! Mesajımızı doğru anlayan ve destekleyen Sayın Hotar'a teşekkür ediyorum..” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 12:20

Etiketler : haber    haberler    nükhet hotar    afiş    sana ne    karşıyaka    kadınlar günü    hüseyin mutlu akpınar    kanalben    ben tv       


Yorumlar

9181
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN