Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka ITB Berlin Fuarı’nda

Karşıyaka ITB Berlin Fuarı’nda
Karşıyaka Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) destekleriyle ’ITB Berlin Turizm Fuarı’na katıldı.

 

 
Karşıyaka Belediyesi, 9 Mart’ta kapılarını açan ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Karşıyaka’yı dünyaya tanıtıyor. İZKA’nın destekleriyle fuara katılan Karşıyaka Belediyesi, ziyaretçilerden ilgi gördü. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, standa gelen konuklarla birebir ilgilenerek, Karşıyaka’daki yatırımlarını ve turizm olanaklarını anlattı.
 
13 Mart’a kadar devam edecek fuar kapsamında, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere Karşıyaka’yı anlatan kitapçık, CD ve çeşitli hediyelik eşyalar dağıtılıyor. Kentin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile uluslararası çaptaki çalışmalar ön plana çıkarılıyor. ’12 Yıldız Şehri’, ’Avrupa Diploması’, ’Aktif Şehir’ gibi önemli ödül ve unvanlara sahip olan Karşıyaka’nın bir ’Dünya Kenti’ olduğuna vurgu yapılıyor.
 
TANITIM VE İŞBİRLİĞİ
 
180’i aşkın ülkeden gelen turizm profesyonelleri ve ziyaretçilere bir yandan Karşıyaka’nın tanıtımı yapılırken, diğer taraftan da uluslararası işbirliklerine imza atılması hedefleniyor. Yeni proje fikirlerinin geliştirilmesi, iş ortaklıklarının kurulması ve yatırımcıların kente çekilmesi için görüşmeler yapılıyor.
 
"TURZİMDE DE MARKA OLACAĞIZ"
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Dünyanın en büyük turizm fuarı olan ve bu yıl 50’nci kez gerçekleşen ITB Berlin’de, kentimizi en iyi şekilde tanıtıyoruz. Ege’nin, İzmir’in incisi Karşıyakamızı turizmde ’marka kent’ haline getirmeyi ve sektörden aldığı payı artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 11:46

Etiketler : Karşıyaka    Itb    Berlin    Fuarında    Bölge   


Yorumlar

6678
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN