Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova’da Sahne Kadınların

Bornova’da Sahne Kadınların
Bornova Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel olarak Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarlanan "Tersine Dünya" oyunuyla izleyici karşısına çıktı.

 

 
Bornova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kadın Danışma Merkezi’nden yararlanan kadınlar sahne heyecanı yaşadı. 8 Mart Dünya Emekçiler Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlanan ve yoğun ilgi gören “Tersine Dünya" isimli oyun, Çamdibi Nedret Güvenç sahnesinde sahnelendi. Kadın Danışma Merkezi Sorumlusu Gülizar Taşkın yönettiği oyunda, Hülya Dedeoğlu, İlknur Gürer, Gülay İbrahimoglu, Gülnaz Çöldür, Deniz Zeynep Başa, Münire Yaprak, Hatice Aslan, Cangül Kurtulmuş, Suzan Kayahan, Sibel Sinan, Semra Uruf, Seçil Buran rol aldı. Orhan Kemal’in romanından sahneye uyarlanan oyunda rol alan 12 kadın profesyonel sanatçıları aratmadı. Altı aylık çalışmanın sonunda ortaya koydukları performansla büyük beğeni toplayan kadınlar, salonu dolduran izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
 
BAŞKAN ATİLA’DAN KADINLARA MESAJ
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ilk kez sahneye çıkan kadınların heyecanına ortak oldu. Başta oyuncular olmak üzere emek veren herkese teşekkür eden Başkan Atila, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kutlayarak, “Atatürk’ün bize emanet ettiği bu ülke için, çocuklarımızın geleceği için kadınlarımızla birlikte elele verip ve daha çok çalışmalıyız" diye konuştu.
 
ORHAN KEMAL’İN ESERİNDEN UYARLANDI
 
Toplumcu gerçekçi yazarlardan olan Orhan Kemal’in romanından sahneye uyarlanan Tersine Dünya oyunu, kadınların kabadayı olup eve ekmek getirdiği, erkeklerin evlenmek üzere evden kaçırıldığı yani tüm rollerin tersine döndüğü hayatı konu alıyor. Oyunda sistemin çarpıklıkları ortaya konuyor.

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 11:45

Etiketler : Bornovada    Sahne    Kadınların    Bölge   


Yorumlar

6986
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN