Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turizm Fuarı’nda İzmir İlgisi

Turizm Fuarı’nda İzmir İlgisi
Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarı olan ITB Berlin Turizm Fuarı- 2016’da, İzmir standı ilgi gördü.

 

 
İzmir’den fuara katılan heyette, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Bergama Belediyesi, Selçuk Belediyesi, Menderes Belediyesi, Buca Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Selçuk Ticaret Odası, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İzmir Şubesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), SKAL ve Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) yetkilileri yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in yer aldığı fuar yoğun ilgi gördü ve katılımcılara moral verdi.
 
İZMİR STANDI İLGİ ODAĞI OLDU
 
ITB Berlin Fuarı’nın ilk gününde, İZKA tarafından hazırlatılan ortak İzmir standı yoğun ilgi görürken, dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine de İzmir’in tanıtımı yapıldı. Hazırlanan stantta, İzmir’in tarihi, kültürel ve turistik zenginlikleri ön plana çıkartıldı. Renkli görsellerle süslenen stant, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.
 
İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban “Fuara, ayrı bir İzmir standıyla katılmış olmamız İzmir’e olan ilgiyi artırdı. İzmir’in dünyadaki marka bilinirliğini artırmak amacıyla turizm fuarlarına katılımı önemli görüyorum. Tabi burada asıl görev turizm sektörüne düşüyor. İzmir Kalkınma Ajansı olarak sektöre stant imkanı sağlıyoruz. Sektörün de etkin tanıtım ve profesyonel işbirlikleriyle kente ekonomik açıdan fayda sağlayacak sonuçlar yaratmasını bekliyoruz" dedi.
 
26 holden oluşan fuar alanı yaklaşık 160 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. 2015 yılında ilk 3 günü profesyonellere açık olan fuarı 115 bini profesyonel olmak üzere toplam yaklaşık 175 bin kişi ziyaret etti. Bu sene bu sayının daha da artması bekleniyor.

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 10:57

Etiketler : Turizm    Fuarında    İzmir    İlgisi    Bölge   


Yorumlar

5813
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN