Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


SGK Operasyonunda İkinci Dalga

İzmir’de SGK İl Müdürü E.B. ile emekli olup ayrılan eski müdürü M.K.’nin de aralarında bulunduğu 7 kişinin ’paralel yapı’ operasyonunda gözaltına alınmasının ardından, sabah saatlerinde operasyonun 2’nci dalgası düzenlendi. Operasyon kapsamında, Şifa Üniversitesi Rektörü ile eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı gözaltına alındı. Toplam 11 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi.

 

 
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçen salı sabah saatlerinde SGK’ya yönelik operasyonda, İl Müdürü E.B., İl eski müdürü M.K.’nin de aralarında bulunduğu 7 kişiyi gözaltına alındı. Zanlıların, sık sık tartışma konusu olan SGK’ya ait Buca’daki tarihi De Jong Köşkü’nün de içinde bulunduğu 45 dönümlük araziyi, cemaate yakın olduğu öne sürülen Şifa Üniversitesi’ne 2013 yılında evrakta sahtecilik yapıp usulsüz yöntemlerle 49 yıllığına kiraladıkları ileri sürüldü.
 
SİT kapsamındaki tarihi köşkün yanına Şifa Üniversitesi tarafından yapılan hastane hizmete girmiş, ancak burası YÖK’ün geçen ay verdiği izni iptal etmesinin ardından, Şifa ve Başkent üniversitelerinin diğer hastane ve sağlık merkezleriyle birlikte kapatılmıştı.
 
SGK müdür ve yöneticilerine, ’Görevi kötüye kullanmak, evrakta sahtecilik, iddia edilen FETÖ’ye yardım ve yataklıkta bulunmak’ suçlamalarının yöneltildiği belirtildi.
 
OPERASYONDA 2’NCİ DALGA
 
Geçen salı gözaltına alınan şüphelilerin sorgusu sürerken, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun talimatıyla bugün sabah saatlerinde operasyonun 2’nci dalgası düzenlendi. Operasyon kapsamında, Şifa Üniversitesi Rektörü İzmir’de, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı ise Bursa’da gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan şüphelilerden Fatih Üniversitesi eski rektörünün yurtdışında olduğu, ayrıca operasyon kapsamında 11 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi. Şüphelilere, ’Evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, SGK’ya ait binaları değerinin altında göstererek satmak, bilerek ve isteyerek FETÖ/PDY’ye yardım etmek’ suçlamalarının yöneltildiği belirtildi.

 

Yayın Tarihi : 10.03.2016 : 10:01

Etiketler : haber    haberler    izmir    sgk    paralel yapı    ikinci dalga    operasyon    kanalben    ben tv       


Yorumlar

8826
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN