Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Renklerin Kardeşliği' Resim Sergisi

'Renklerin Kardeşliği' Resim Sergisi
Almanya’nın Köln kentinde, Yaşamevi Derneği’nde resim kursuna giden 5 ile 13 yaş arasındaki çocuklar “Renklerin Kardeşliği” adlı bir sergi açtılar. Mülheim semtinde MÜTZE salonundaki sergi 22 Mart Perşembe gününe kadar açık kalacak.

 

“HER ÇOCUK BİR RENKTİR”
Kursun öğretmenliğini yapan Mete Tuncer, projelerinin bir yıl sürdüğünü ve sergide 14 çocuğun resimlerinin bulunduğunu söyledi. Kursu gönüllü olarak verdiğini belirten Tuncer, kursun sonunda sergi açmanın çocukları motive ettiğini dile getirdi. Mete Tuncer, “Çocuklar kendi ürettiklerini gördükleri zaman bu işi daha bir zevkle yapıyorlar. Sonuçta yaptığınız bir şey kitleye ulaştığı zaman bir anlamı, değeri oluyor. Sergimize renklerin kardeşliği adını verdik. Çünkü renkler birbirleriyle uyumludur. Renklere anlam veren insanların anlayışları, politikalarıdır. Örneğin sarıya herkes başka bir anlam verir. Benim gözümde her çocuk bir renktir. Burada bir uyumu, iletişimi sağlamak için renklerin kardeşliği dedik. Tüm insanlar kardeştir, kardeşlik sadece biyolojik bir şey değildir ” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 09.03.2016 : 21:09

Etiketler : Kölnde    Çocuklar    Renklerin    Kardeşliği    Adlı    Resim    Sergisi    Açtı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7569
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN