Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Optimistlerden Kortej Yürüyüşü

Optimistlerden Kortej Yürüyüşü
Bodrum International Optimist Regatta’nın (BIOR) dördüncüsüne katılan sporcular renkli görüntülerin yaşandığı kortej yürüyüşünde bir araya geldi.

 

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) faaliyet programında yer alan ve Bodrumspor Yelken Şubesi’nin ev sahipliğinde yapılacak BIOR’un dördüncüsünde mücadele edecek olan sporcular, kortej yürüyüşüne katıldı. Salı günü antrenman için denize açılan, çarşamba günü de deneme yarışlarına katılan optimistler renkli görüntülerin oluştuğu kortejde, ellerinde ülkelerinin bayrakları ile marinadan başlayıp Belediye Meydanına kadar yürüdü. Muğla Büyükşehir Belediye bandosunun eşliğinde yapılan yürüyüşün sona erdiği meydanda, Bodrum yöresi halk oyunları gösterisi sunuldu. Sporcular program sonunda ellerindeki rengarenk balonları gökyüzüne bıraktı. Sporculara Türkçe ve İngilizce olarak seslenen Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya "Türk turizmi çok hassas bir dönemden geçiyor. Bugünlerde 14 ülkeden 280 sporcuyu burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Bütün yarışçılara iyi rüzgarlar ve iyi yarışlar diliyorum. Bodrum geldiğiniz için teşekkür ediyorum" dedi.
 
Yarışlar için Türkiye ile birlikte 14 ülkeden 280 sporcunun kesin kayıt yaptırdığı belirtilirken, ABD’den de ilk kez katılım oldu. 13 Mart’ta ödül töreni ile sona erecek organizasyonda sporcular, yarın start verilecek yarışlarla puan mücadelesine başlayacak.

Yayın Tarihi : 09.03.2016 : 20:57

Etiketler : Optimistlerden    Kortej    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2232
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN