Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Dalgıç Kendini Savundu

Türkiye'de eğlencenin kalbinin attığı Ayayorgi'de yaşanan ceza krizi ve ardından işletmecilerin cezalar karşısındaki isyanı ile birlikte turizmin sekteye uğrama ihtimalini sayfalarına taşıyan Ben TV ve Ben HABER, Çeşme'de yeri yerinden oynattı.

 

Burak Cilasun / Ben TV
 
Ben HABER Genel Yayın Yönetmeni Erol Yaraş'ın yazısı ve Haber Müdürü Gamze Kurt'un konuya ilişkin haberi üzerine başta Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran önderliğinde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda bir de yazılı basın açıklaması dağıtıldı. Açıklamada cezalar üstü kapalı olarak "Birtakım düzenlemeler" olarak belirtilirken yaptırımlar da 'tedbir' olarak değerlendirildi.  
 
Düzenlenen toplantıda Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçede turizmin tehlikeye girmesine yönelik habere tepki gösterirken, kendilerinin günah keçisi olarak ilan edildiklerini söyledi. 
 
Astronomik denecek ceza miktarlarına değinmeyen ve işletmeci rahatsızlıklarının basına yansımasından sonra açıklamalarda bulunan Başkan Dalgıç, Çeşme'nin hiçbir zaman bitmeyeceğini söyledi. 
 
"Çeşme eğlencesiz, bir mezarlığa döner"
 
Toplantıda konuşan ÇEŞTOB Başkan Vekili Ilıca Otel Genel Müdürü Yakup Demir ise kendilerinin de daha önce gürültü cezası aldıklarını ve kanuna saygı duyguklarını belirtirken, "Bize son 1 ayda gelen rezarvasyonlarda sorun yaşıyoruz. Ayayorgi yok olursa Çeşme'de kalite azalacaktır. Çeşme'nin cirosuna hem kalitesine zarar gelecektir. Ayayorgi'siz Çeşme yaşayamaz. Çeşme eğlencesiz, bir mezarlığa döner." dedi.
 
EROL YARAŞ'IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN
 
GAMZE KURT'UN HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
 
Toplantının bir diğer konuşmacısı Kaymakam Mustafa Erkayıran ise geçtiğimiz yıl yüksek sesten kaynaklanan tartışmaların sonlandırılması adına birtakım önlemler aldıklarını ve bundan da verim almayı başardıklarını dile getirirken, yeni ses düzenlemesine ilişkin de "Şimdi uyanlar varken uymayana yaptırım olmazsa bu haksızlık olmaz mı?" ifadesini kullandı. 
 
Toplantıda ayrıca Ayayorgi'deki işletmelerden Paparazzi ve Sole Mare'nin sahipleri de yeni düzenlemeyle ses sistemine 200-300 bin euro tutarında yatırım yaptıklarını belirttiler.
 
 

Yayın Tarihi : 09.03.2016 : 17:40


Yorumlar

4101
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN