Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yiğit Depolardaki Tarihi Eserleri Sordu

Yiğit Depolardaki Tarihi Eserleri Sordu
CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit İzmir’in çağdaş bir müzeye ihtiyaç duyduğunu belirterek TBMM Başkanlığına önerge verdi.

 

 
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal tarafından yazılı yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği dilekçede Ali Yiğit yer yetersizliği nedeniyle sergilenemeyen tarihi ve kültürel zenginliklerin depolarda rutubet altında çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu önüsürdü. Yiğit şu soruları yöneltti,
 
"Gerçek anlamda bir medeniyetler şehri olan ve turizmde dünya çapında ön plana çıkma potansiyeli taşıyan İzmir’de kesinlikle yeni bir müzeye ihtiyaç duyulmaktadır. Adını kültür turizminde ön plana çıkaracak çağdaş bir seviyede, günümüzün teknolojik gelişmelerini içinde barındıran, yerli yabancı turistin ilgi odağı olacak, içerisinde vakit geçirilebilecek alanların bulunacağı bir müze sadece İzmir değil, ülke turizminin gelişmesine de katkı sağlayacaktır. İzmir’in sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliğin tanıtımı ve sergilenmesi konusunda şehirde bulunan mevcut müzeler yeterli midir? İzmir’de gün yüzüne çıkarıldığı halde, müze ve yer yetersizliğinden dolayı sergilenemeyen ne kadar tarihi ve kültürel eser vardır? Gerçek anlamda bir medeniyetler şehri olan, tarihi, doğası, konumu ve iklimiyle büyük bir turizm potansiyeline sahip İzmir’e, günümüzün teknolojik gelişmelerini içinde barındıran, yerli yabancı turistin ilgi odağı olacak, içerisinde vakit geçirilebilecek alanların bulunacağı bir müze kazandırılması konusunda bir çalışma yapılmakta mıdır?"
 
 

Yayın Tarihi : 09.03.2016 : 13:34

Etiketler : Yiğit    Depolardaki    Tarihi    Eserleri    Sordu    Bölge   


Yorumlar

5759
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN