Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pekdaş’tan Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Pekdaş’tan Kentsel Dönüşüm Açıklaması
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’de, ihtiyaç duyulan yerlerde bütüncül bir kent dönüşümü ve planlama yapmanın, on binlerce mikro ölçekli mülkiyet nedeniyle çok zor olduğunu söyledi.

 

 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) 8 Mart’taki yönetim kurulu toplantısının konuğu oldu. Olağan genel kurul sonrası oluşan yeni yönetimi tebrik eden ve başarılar dileyen Pekdaş, İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt ve yönetim kurulu üyelerinin sorularını da yanıtladı.
 
Başkan Pekdaş, özellikle kent dönüşümü konusunda mesajlar verdi. Farklı yasalar nedeniyle sağlıklı yol alınamadığını belirten Pekdaş, "Ortada bir kent dönüşümü yasası da yok aslında. Yasanın adı da kentsel dönüşüm değil; çürük yapıların yenilenmesi" dedi. İzmir’de, ihtiyaç duyulan yerlerde bütüncül bir kent dönüşümü ve planlama yapmanın, on binlerce mikro ölçekli mülkiyet nedeniyle çok zor olduğunu ifade eden Pekdaş, "Vatandaş, doğal olarak evinin yıkılmasına yanaşmıyor. Geleceği belirsiz görüyor çünkü. Bunun yerine, kent dönüşümüne ada bazında bakmak gerekiyor. Planlama ve dönüşüme uygun adalarda bu işi yapmak gerekiyor. Ada bazlı dönüşüm ve gelişim, zincirleme etkiyle etrafını da etkileyecek; yıllar içinde, istenen tablo kendiliğinden ortaya çıkacaktır" dedi.

Yayın Tarihi : 09.03.2016 : 13:20

Etiketler : Pekdaştan    Kentsel    Dönüşüm    Açıklaması    Bölge   


Yorumlar

2213
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN