Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Bir Ağaç Bir de Kadın Olmak Zor''

''Bir Ağaç Bir de Kadın Olmak Zor''
İzmir’in Torbalı İlçesi’ndeki CHP Kadın Kolları Başkanı Fetiye Şengüzel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ilçedeki kadın esnafa çam fidanı dağıtarak "Ülkemizde bir ağaç bir de kadın olmak zordur" dedi.

 

 
Torbalı’daki kadın esnafların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayan CHP Kadın Kolları, onlara çam fidanı dağıttı. Kadın Kolları Başkanı Fetiye Şengüzel ile esnafı dolaşan CHP’li kadınlar, kadınların her alanda emeklerinin olduğunu ve her şeyin en iyisini hak ettiklerini söyledi. Ziyaretin ardından CHP’li kadınlar, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan için ağaç dikti.
 
CHP Torbalı Kadın Kolları Başkanı Fetiye Şengüzel, 8 Mart 1847 tarihinde Newyork’ta 40 bin kadın işçinin daha iyi şartlarda çalışmak için bir tekstil fabrikasında greve başladığını hatırlatarak 8 Mart’ın polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikada kilitli kalması nedeniyle çıkan yangında emekçi kadınların yanarak öldüğü gün olduğunu anımsattı. Şengüzel, "8 Mart’ta tüm dünyada kadın haklarından ve onların ne kadar fedakar, cefakar ve kutsal olduğundan bahsedilir. Kadın toplumun yarısı demektir. Kadın demek emek demektir. Yaşamın her döneminde kadın olmak zordur. Ve ne yazık ki ülkemizde bir ağaç bir de kadın olmak zordur. Özellikle bu iktidar döneminde kadın ikinci planda değil çok daha gerilere itilmiştir. Ancak kadın ümittir, başarıdır, yaratmaktır. Biz kadınız, güçlü kadınlarız biz, yuvayız, ekmeğiz, aşız biz kadınız" dedi
 

Yayın Tarihi : 09.03.2016 : 10:20

Etiketler : Chpli    Şengüzel    Bir    Ağaç    De    Kadın    Olmak    Zor    Bölge   


Yorumlar

8122
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN