Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eskişehir’de Kadınlar Yürüdü

Eskişehir’de Kadınlar Yürüdü
Eskişehir’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 2 ayrı kadın grubu yürüyüş yaptı.

 

Akşam saatlerinde İsmet İnönü Caddesi Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlar çeşitli sloganlar attı. Kadınlar daha sonra ’Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için direneceğiz, kadın cinayetlerini durduracağız’ yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti. İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’na kadar yürüyen kadınlar burada basın açıklaması yaptı.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri dağıldıktan sonra Porsuk Bulvarı’nda toplanan yaklaşık 300 kadar kadın çalınan müzik eşliğinde oynadı. Kadınlar daha sonra ’Kadınlar karanlığı aydınlatacak’ yazılı pankart açıp Üniversite Caddesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüdü. Beraberinde getirdikleri fener ve cep telefonlarıyla ışık yakan kadınlar basın açıklamasının ardından halay çekip dağıldı. 
 
Eskişehir’deki her iki kadın eyleminde kadın polislerin görev alması dikkat çekti. Yetkililer 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görev yapan kadın polislerin yürüyüşte görevlendirildiklerini belirtti. 

Yayın Tarihi : 08.03.2016 : 21:38

Etiketler : Eskişehirde    Kadınlar    Yürüdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7540
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN