Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hotar'dan 8 Mart Mesajı

Hotar'dan 8 Mart Mesajı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yönelik bir mesaj yayımladı.

 

Hotar 8 Mart'a ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Bilindiği üzere son yıllarda, kadın hakları ve kadının toplumdaki yeri konusunda çalışmalar ülkemizde hızla ilerlemektedir. Kadınların siyasi, ekonomik ve toplumsal hayata aktif olarak katılımları gün geçtikçe artmaktadır. AK Parti hükümetleri ile değişim göstermeye başlayan Kadın politikaları, başta kadına yönelik şiddet konusu olmak üzere, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması, çalışan annelere yarı zamanlı, tam ücretli çalışma hakkının tanınması, kadın girişimcilere sağlanan teşvikler gibi birçok kazanımlar ile kadının toplumdaki rolünü önemli ölçüde değiştirmiş ve iyileştirmiştir.

 
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı adına bu özel günde kadın bakış açısının toplumsal yaşamın her alanında etkili olmasını temenni ediyorum. Ülke genelinde toplumsal cinsiyete ve adalete dayalı iş bölümü, görev ve sorumlulukların paylaşılmasında etkin eşitlikçi politikalar üretme gayretindeyiz.
 
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Kadının insan hakları temelinde var olan hak ve özgürlüklerini, cinsiyete duyarlı ve fırsat eşitliğini gözeten duruma getirmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir. Bu asli görevin bilincinde olarak toplumsal bütünleşmeyi güçlendirecek bütün siyasi, ekonomik ve sivil alanda geliştirilecek politikaları destekliyoruz. Biliyoruz ki kadına yönelik uygulanan ve hazırlanan çalışmaların hepsi toplumumuza dönecektir.
 
Bütün bu duygularla 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, başta dünyanın dört bir tarafında çocuklarıyla savaşın ortasında kalan ve çeşitli nedenlerle mağduriyet yaşayan kadınlar olmak üzere bütün insanlar için yaşanabilir, ayrımcılıkların olmadığı bir dünya diliyorum."
 

Yayın Tarihi : 07.03.2016 : 14:15

Etiketler : AK Parti    Genel Başkan Yardımcısı    İzmir Milletvekili    Nükhet Hotar       


Yorumlar

9476
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN