Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu ve Çipras Yarın İzmir’de Buluşacak

Davutoğlu ve Çipras Yarın İzmir’de Buluşacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İzmir’de iki ülkenin ortak sorunlarının çözümünde işbirliği yapmak için yarın biraraya gelecek. Yunanistan’dan 11 bakan da zirveye katılacak. Her bakan, Türkiye’deki karşılığı olan bakanla ikili görüşmeler yapacak. Zirvede aile fotoğrafı çekilecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Çipras’a fahri doktora ünvanı verecek.

 

 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Yunanistan Başbakan Aleksis Çipras ile yapacağı zirve öncesi İzmir programında flaş bir değişiklik oldu.
 
Brüksel’deki Avrupa Birliği-Türkiye zirvesi uzatılınca Başbakan Davutoğlu için İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda hazırlanan karşılama iptal edildi.
 
Davutoğlu Brüksel’de Avrupa Birliği lideriyle akşam yemeğine katıldıktan sonra gece geç saatlerde İzmir’e gelerek otelde dinlenmeye çekilecek.
 
Başbakan Davutoğlu, salı günü saat 10.30’da Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ı havalimanında karşılayacak. Karşılamanın ardından iki başbakan baş başa görüşecek.
 
Yunanistan’dan 11 bakan gelecek. Her bakan, Türkiye’deki karşılığı olan bakanla ikili görüşmeler yapacak. Saat 11.45’te öğle yemeği yenecek ve aile fotoğrafı çekilecek. Saat 14.30’da Davutoğlu ve Çipras, basın toplantısı düzenleyecek. Saat 17.30- 18.15’te ’Türkiye Yunanistan Yüksek Düzeyli İş Forumu’ toplantısı yapılacak.
 
Saat 18.30’da Çipras, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne gidecek burada kendisine fahri doktora ünvanı verilecek. İki başbakan saat 19.00’da İzmir Ticaret Odası’nın Hilton Oteli’nde düzenleyeceği vergi ödemede ve döviz kazandırmada başarı gösteren üyelerin ödül törenine katılacak. Tören, saat 21.30’da sona erecek.
 
Başbakan Davutoğlu’nun çarşamba günü İzmir’deki Başbakanlık Ofisi’nde yapacağı bildirilen Bakanlar Kurulu toplantısı, TBMM’de bütçe oylaması nedeniyle iptal edildi.

Yayın Tarihi : 07.03.2016 : 13:09

Etiketler : Davutoğlu    Çipras    Yarın    İzmirde    Buluşacak    Genel   


Yorumlar

3668
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN