Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


25 Kişinin Öldüğü Faciada 2 Gözaltı

25 Kişinin Öldüğü Faciada 2 Gözaltı
Aydın’in Didim İlçesi açıklarındaki 10’u çocuk 25 kişinin öldüğü, 15 kişinin ise kurtarıldığı faciada, mültecilere mezar olan teknenin Türk sahibi ile organizatör olduğu ileri sürülen 1 Türk vatandaşı gözaltına alındı. Polis, 2’si Afgan 3 kişinin daha arandığını bildirdi.

 

 
Dün saat 11.55’de, ’Alo 158’ ihbar hattını arayan balıkçılar, Mavişehir Mevkisi açıklarında denizde mülteciler olduğunu bildirdi. Bunun üzerine 3 Sahil Güvenlik botu ve 1 helikopter bölgeye gönderildi. Yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Bulamaç Adası’na geçmek isterken, bindikleri teknenin battığı belirlenen mültecilerden 10’u çocuk 11’i kadın toplam 25 kişinin cesedine ulaşıldı. Sağtur Tatil Sitesi önünden denize açıldıkları belirlenen mültecilerden 2’si kadın, 1’i çocuk 15’i ise balıkçıların da yardımıyla sağ olarak kurtarıldı. Kurtarılan mülteciler, Didim Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Bir hamile kadının da aralarında bulunduğu 25 mültecinin cesedi ise getirildikleri Didim Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan Kuşadası ve Söke’den takviye olarak gönderilen cenaze araçlarıyla birlikte kaldırıldıkları Didim Devlet Hastanesi’ndeki ön otopsinin ardından İzmir Adli Kurumu Morgu’na gönderildi. Kurtarılan kaçakların ifadelerinden yola çıkan Sahil Güvenlik ekiplerinin kayıp olduğu ileri sürülen 2 mülteciyi ise arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
 
Facianın ardından harekete geçen Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mültecilere mezar olan ’Komutan-2’ isimli teknenin sahibi K.Ç. ile organizatör olduğu ileri sürülen Y.Y.’yi gözaltına aldı. Olayla ilgili 2’si Afgan uyruklu 3 kişinin daha arandığı bildirildi.
 
Öte yandan faicanın yaşandığı teknenin çalıntı kaydının olmadığı da öğrenildi.

Yayın Tarihi : 07.03.2016 : 12:40

Etiketler : Didimde    Kişinin    Öldüğü    Faciada    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4316
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN