Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Somut Eşitlik Talebi

Somut Eşitlik Talebi
Ege Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) ilk kadın Başkanı Seda Kaya, zorlu bir dönemden geçen Türkiye’nin önündeki en büyük umudun, kadın bakış açısında yattığını dile getirdi.

 

 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü hedeniyle yazılı açıklama yahan EGİAD Başkanı Seda Kaya toplumsal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliğinin sağlanarak kadın duyarlılığının her alanda hissedilmesi halinde birçok sorunun kendiliğinden çözülebileceğini ifade etti. Kaya, kadınların, daha pozitif, daha girişken, daha sorun çözmeye odaklı bir yapısı olduğunun altını çizdi. Kaya şu konulara dikkat çekti,
 
“Kadınların iş yaşamında tırnaklarıyla kazıya kazıya var olabildiğini göstermekte. 2006’dan bu yana dünya genelinde, çalışma hayatında kendine yer açan kadınların sayısı belirgin biçimde artmasına rağmen yine de mesleki cinsiyet eşitsizliği konusunda aşılması gereken çok uzun bir yol var. Kadınların iş gücüne katılım oranı konusunda Türkiye son sıraya düşmüş durumda. Şu an Türkiye’de kadınların yüzde 70’inin evde oturuyor. Çağdaş Türk kadınları olarak Cumhuriyet’e ve Atamızın devrimlerine sonuna kadar sahip çıkmalıyız. Kadınlar, Atamızın önümüzde açtığı yolda, sosyal ve toplumsal hayatın vazgeçilmez en önemli parçası olmuştur. Ülkemizin, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını hedefliyorsak; kadının erkeğin yanında, tamamıyla eşit, ekonomik ve sosyal hayatın vazgeçilmez birer parçası olduğunu kabul etmek gerekir. Aksi takdirde bırakın 2023 hedefine ulaşmayı, gelişmekte olan ülkeler konumunda bile olunamayacaktır. Lafta olmayan somut eşitlik istiyoruz."
 
 

Yayın Tarihi : 07.03.2016 : 12:26

Etiketler : Somut    Eşitlik    Talebi    Bölge   


Yorumlar

4497
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN