Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşçilerden Asgari Ücret Farkı Eylemi

İşçilerden Asgari Ücret Farkı Eylemi
İzmit'te, Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası üyeleri asgari ücrete yapılan zam sonrası ücret adaletsizliği yaşandığını belirterek protesto gösterisi yaptı.

 

 
Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, İzmit Sabri Yalım Parkı’nda toplandı. Asgari ücrete kıdem farklarının yansıtılmasını isteyen işçiler ’Asgari ücret farkı herkesin hakkı. Keyfi işten atmalara ve kiralık işçiliğe izin vermeyecek, kıdem tazminatını gasp ettirmeyeceğiz’ pankart açıp ’Kıdem tazminatıma dokunma’, ’Güvenceli iş güvenceli gelecek istiyoruz’ dövizleri taşıdı.
 
Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Fikri Möhürler asgari ücrete yapılan zammın ardından ücret adaletsizliğine çözüm bulunmasını istedi. Möhürler, "Asgari ücrete yapılan zam sonrası fabrikalarda büyük bir ücret adaletsizliği ortaya çıktı. Bunun giderilmesi için talebimizi, tepkimizi çeşitli vesilelerle dile getirdik. Çözüm istedik. Ancak kimse ne sesimizi duydu, ne de çözüm için gereken adımları attı. Bu yüzden bugün bu alanda artık daha güçlüyüz, artık sesimizi birleşerek daha güçlü haykırıyoruz. Asgari ücret farkı herkesin hakkı" dedi.
 
Kıdem tazminatının fona devrinin kabul edilemez olduğunu belirten Möhürler, "Kıdem tazminatı herkesin hakkıdır. Kıdem tazminatı üzerinde bir düzenleme yapılacaksa bu işçiden yana olmalıdır ve patronların işçiyi rahatça işten atmaması sağlanmalıdır. Bu yüzden bizler diyoruz ki; keyfi işten atmaları yasaklayacak yasak düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmelidir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 06.03.2016 : 17:35

Etiketler : İzmitte    İşçilerden    Asgari    Ücret    Farkı    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8745
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN