Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadıköy’de Polis Müdahalesi

Kadıköy’de Polis Müdahalesi
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolayısıyla Kadıköy Rıhtım’da toplanan bir grup kadına polis müdahale etti. Kadıköy Rıhtım Meydanı’nda toplanan bir grup kadın, "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolayısıyla basın açıklaması yapmak istedi. Valilikten izin alınmadığını bildiren polis yetkilileri kadınların alandan dağılmalarını, aksi halde müdahale edileceğini söyledi. Alan, hem eylem yapmak isteyen kadınlara hem de gazetecilere kapatıldı.

 

  
Polis, megafonla anons yaparak kadınları uyardı. Polis, uyarıyı dikkate almayan gruba müdahale etti. Kadınlar rıhtımdan otobüs duraklarına doğru uzaklaştırıldı. Müdahale sırasında bazı kadınlar yere düştü, bazı kadınlar da gözaltına alındı. Polisin müdahalesi sırasında otobüs duraklarında işletme şefi olduğunu söyleyen bir kişi , "Burası benim sorumluluğumda burada sizi toplatmam. Burayı terk edin" diyerek kadınlara tepki gösterdi. Kadınlar da, işletme şefi olduğunu söyleyen bu kişiye tepki gösterdi. Polis, söz konusu kişiyi uzaklaştırdı.
 
BİR KADIN FENALAŞTI
 
Asıl toplanma saatinin 12.00 olması nedeniyle rıhtıma doğru gelen başka kadın grupları da oldu. Polis bu kadınlara da müdahale etti.
 
Müdahale sırasında gaz mermisi ve biber gazı kullanan polis, bazı kadınları da gözaltına almaya çalıştı. Fenalaşarak bayılan kadın arkadaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Kadınlar şu an Boğa Heykeli’nin bulunduğu alana doğru ilerliyor. Polis de sık sık anons yaparak kadınlardan dağılmalarını istiyor.

Yayın Tarihi : 06.03.2016 : 14:20

Etiketler : Kadıköyde    Polis    Müdahalesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6629
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN