Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağlarlı Kadınlar Kadın Emeği Fuarı’nda

Karabağlarlı Kadınlar Kadın Emeği Fuarı’nda
Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Kadın Festivali kapsamındaki Kadın Emeği Fuarı’na katıldı.

 

 
Kültürpark 3 No’lu Hol’de açılan fuarda, Karabağlar Belediyesi’ne bağlı 7 semt merkezindeki kadın kursiyerlerin el emeği ürünleri yoğun ilgi gördü. Takı, giyim, kokulu taş, ahşap boyama ve geleneksel Türk el işlemelerinin sergilendiği stantta kadınlarla bir araya gelen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile birlikte el emeği ürünlerini inceledi ve kadınlarla hatıra fotoğrafı çekildi. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan da Karabağlar Belediyesi’nin standına bir ziyaret gerçekleştirdi ve Başkan Selvitopu ile bir süre sohbet ettikten sonra el emeği ürünler hakkında kadınlardan bilgi aldı.
 
İzmirliler tarafından yoğun ilgi gören el emeği ürünleri için kadınlara teşekkür eden Selvitopu, Karabağlar Belediyesi öncülüğünde, Kavacık Köyü kadınlarının kurduğu "İzmir Kavacık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi"ni de ziyaret ederek, kadınların ürettiği organik ürünlerden inceledi.
 
Kadın Festivali kapsamında Karabağlar’a bağlı Refet Bele, Arap Hasan, Basın Sitesi ve Maliyeciler mahallelerinin kadın muhtarları da Karabağlar Belediyesi’nin standında bu yıl ilk kez yer aldılar ve ürettikleri el emeği ürünlerini sergileme fırsatı buldular. Başkan Selvitopu kadın muhtarların standının yanı sıra Karabağlar Halk Eğitim Merkezi standında da incelemelerde bulundu.
 
KADINLARA İMZASI İLE DESTEK OLDU
 
Başkan Selvitopu, bir kadın derneği tarafından düzenlenen ve her yaştan erkeği toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için değişimin savunucusu ve temsilcisi olmaya çağıran kampanyaya destek vermek için, imza attı.

Yayın Tarihi : 06.03.2016 : 11:27

Etiketler : Karabağlarlı    Kadınlar    Kadın    Emeği    Fuarında    Bölge   


Yorumlar

4074
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN