Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dilekçeden Önce Hizmet Gitti

Buca Belediyesi, oksijen kaynağı çam ağaçlarını saran ve kurumasına neden olan alerjik yapılı ‘Çam Kese Böceği’ ile mücadele başlattı. Ağaçların kurumasına, insanlarda ise şiddetli alerjiye neden olan ‘çam kese böceği’ ile mücadele çalışmaları Murathan Mahallesi ile başladı.

 

Buca Belediyesi, çam ağaçlarının dallarında beslenip kurumasına neden olan çam kese böceğine karşı ilaçlama çalışması başlattı. Ağaçlara verdiği zararın yanı sıra insanlarda da şiddetli alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olan çam kese böceği için ilaçlama çalışmaları Murathan Mahallesi’nden başladı. 
 
Mahallenin tüm sokaklarını gezen ekipler, başta okul bahçelerindekiler olmak üzere tüm çam ağaçlarını ilaçladı. Yetkililer ilacın diğer ağaçlara, çevreye, toprağa ve insan hayatına herhangi bir zararı olmadığını söyledi. Mahalle halkından bu konuda çok yoğun talepler aldığını söyleyen Murathan Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz, bu talebi muhtarlar toplantısında Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya ilettiklerini belirtti. Çalışmaların hemen başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yılmaz, “Dilekçelerimiz gitmeden, hizmet geldi. Başta Başkanımız Levent Piriştina olmak üzere emeği geçen herkese mahalle halkım adına teşekkür ederim” dedi.    

Yayın Tarihi : 05.03.2016 : 10:57

Etiketler : buca belediyesi    çam kese böceği    çam ağacı       


Yorumlar

8368
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN