Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Resimler Baradan Anısına Yarışacak

Resimler Baradan Anısına Yarışacak
Konak Belediyesi’nce bu yıl altıncısı düzenlenen ’Ümran Baradan Liseler Arası Resim Yarışması’nın başvuruları sona erdi.

 

Türkiye’nin yetiştirdiği ender sanat ustalarından, Devlet Sanatçısı Ümran Baradan anısına düzenlenen yarışma bu yıl ‘Cumhuriyet Kadınları’ teması altında gerçekleştiriliyor. İzmir genelindeki tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmada eserler iki kategoride değerlendirilecek. Güzel Sanatlar Lisesi kategorisinde 54, diğer liseler kategorisinde ise 69 öğrencinin eserleri yarışacak. Cumhuriyet Kadınları temasının işlendiği eserlerin değerlendirileceği yarışmanın seçici kurulunda, 9 Eylül Üniversitesi Resim-İş eğitim Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Turan Enginoğlu, Arş. Gör. Merve Güven, Konak Belediyesi’nden Serpil Birsin ile Resim Öğretmenleri Duygu Oruçoğlu ile Gülin Çakal yer alıyor.
 
ÖDÜL TÖRENİ 14 MART’TA
 
Başvuruların 1 Mart’ta sona erdiği yarışmanın kazananları seçici kurulun önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği toplantıda belirlenecek. Bu yıl altıncısı düzenlenen Ümran Baradan Liseler Arası Resim Yarışması’nda her iki kategoride dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek. Ayrıca sergilenmeye değer görülen eser sahiplerine başarı belgesi takdim edilecek. Usta sanatçı Baradan’ın bir kez daha anılacağı yarışmanın ödül töreninin 14 Mart Pazartesi günü Konak Belediyesi’nin Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılması planlanıyor. Törende ardından kazanan ve sergilemeye değer görülen eserler, bir hafta süreyle Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenecek.

Yayın Tarihi : 05.03.2016 : 10:51


Yorumlar

4366
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN