Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova'da Kukla Şöleni

Bornova'da Kukla Şöleni
İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile bu sene 10’uncusu düzenlenen ve dünyanın en büyük kukla festivali olma özelliği taşıyan “İzmir Uluslararası Kukla Günleri”nin Bornova’daki gösterileri Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde başladı. Belçika’dan gelen sanatçıların yaptığı Compagnie Romane Kukla Gösterisi’ni ilçedeki öğrencilerle birlikte Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da izledi.

 

Bu yıl onuncusu gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Kukla Festivali’nin Bornova’daki gösterileri Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde başladı. Belçikalı sanatçıların Compagnie Romane Kukla Gösterisi, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Gösteriyi, ilçedeki okullardan gelen minik öğrenciler ile birlikte Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da izledi. 
 
32 ülkeden 58 kukla tiyatrosunun katılımıyla 3 Mart - 9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Festival kapsamındaki 65 gösterim İzmir’in çeşitli ilçelerindeki 45 sahnede gerçekleştirilecek. Ayrıca, festival kapsamında kentin en işlek cadde ve meydanlarında Gezici Sanat Kamyonu ile kukla gösterimleri yapılacak. 
 
Bornova’da 5 gösterim olacak
 
Bornova’da gösterimler 15 Mart’ta Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, 18 Mart’ta -Altındağ Yıldız Kenter Sahnesi, 4 Mart ve 14 Mart’ ta Atatürk Mahallesi’ndeki Bornova Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Kamyonu ise yine kukla gösterileri ile 7 Mart’ta Bornova Meydan, 18 Mart’ta Bornova Küçükpark’ta olacak.
 
İzmir Uluslararası Kukla Festivali’nin düzenlenmesine katkıda bulunanlara plaket verildi. Sabancı Kültür Merkezi’ndeki gösterimin ardından yapılan törende Bornova Belediyesi adına Başkan Vekili Mehmet Soydan’a da yapılan katkılar nedeniyle plaket takdim edildi.

Yayın Tarihi : 05.03.2016 : 10:40

Etiketler : İzmir Büyükşehir Belediyesi    Bornova Belediyesi       


Yorumlar

3729
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN