Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ay Çekirdeğinin Şaşırtan Faydaları

Ay Çekirdeğinin Şaşırtan Faydaları
Araştırmada ay çekirdeği, stres, depresyon ve unutkanlığa karşı yardımcı oluyor.

 

Ay çekirdeği, yüksek protein içeren şaşırtıcı derecede besleyici bir atıştırmalık olmakla birlikte, birçok önemli vitamin, mineral ve antioksidan içeriyor.
 
Yapılan araştırmalar ay çekirdeğinin Stres, anksiyete, depresyon ve unutkanlığa karşı yardımcı besin olduğunu ortaya koyuyor.
 
 
Ay çekirdekleri kolaylıkla bulunabilen ve yüksek kalorili şekerlerin veya diğer daha az sağlıklı atıştırma alternatiflerinin yerine geçebilen bir yiyecek olarak ön plana çıkıyor.
 
Bir avuç ay çekirdeği tüketilmesi, günlük gıda alımının besin değerini arttırmada önemli rol oynuyor.
Ay çekirdekleri B1, B5, E ve folik asit içeriyor. Aynı zamanda önemli mineraller arasında yer alan bakır, magnezyum, selenyum ve fosfor açısından da sağlıklı bir besin sunuyor. Yalnızca çeyrek fincan -dört yemek kaşığı- kadar çekirdek, bu önemli besinlere olan günlük ihtiyacınızın yarısından daha fazlasını karşılayabiliyor.
 
Ay çekirdeklerinde bulunan yağ da, iyi kolesterolü artırabilen, kalp ve kardiyovasküler sistemini koruyan kalp dostu yağlardandır.
 
 
Panik Bozukluk ve Depresyona Karşı Yardımcı
Ay çekirdeği, besinler arasında özellikle E vitaminiyle güçlü bir antioksidandır, kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olduğu gibi, çeyrek fincan ay çekirdeği tavsiye edilen günlük E Vitamini alımının yüzde doksanını karşılıyor. Kardiyovasküler sağlık ve kolesterol korumaya yardımcı olan diğer besinler arasında lignan, arginin ve fenolik asitler de yer alıyor. Bu besinlerin alımını artırmanın faydalarını gösteren birçok araştırma yapılmaktadır. Araştırmalara göre ay çekirdeği, stres, anksiyete, depresyon ve unutkanlığa karşı yardımcı.
 
 
Kaynak: saglikmodu.com

Yayın Tarihi : 03.03.2016 : 11:19

Etiketler : Ay Çekirdeği    stres    depresyon    unutkanlık    folik asit    hastalık    sağlık    Panik Bozukluk    anksiyete    besin    yüksek protein    kalp    ay çekirdeğinin faydaları   


Yorumlar

5595
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN