Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köy Çocukları Artık Daha Mutlu

Köy Çocukları Artık Daha Mutlu
Bucalı çocukların yüzme serüvenine yeni bir halka daha eklendi. 2014 yerel seçimiyle mahalle statüsü kazanan ilçe sınırları içindeki köylerde, şehir imkanlarından uzakta yaşayan çocuklar için ücretsiz yüzme kursu açıldı.

 

Birer aylık periyodlarla haftada iki gün köylerinden alınıp, Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna getirilen çocukların birçoğu ilk kez havuzla ve yüzmeyle tanışmanın mutluluğunu yaşıyor. Kaynaklar Mahallesi ile başlayan kurslar Buca’nın Doğancılar, Belenbaşı, Karacaağaç ve Kırıklar Mahalleleri ile devam edecek.  
 
Kent imkanlarını 2 yıl öncesine kadar köy statüsündeki mahallelerine de sunmak için harekete geçen Buca Belediyesi, merkezden uzak yaşayan çocuklar için ücretsiz yüzme kursu açtı. 6-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen kurslar çerçevesinde Belediye araçlarıyla mahalle meydanından alınan çocuklar, Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor.
 
İlk etapta Kaynaklar Mahallesi’nde başlayan uygulama Buca’nın Doğancılar, Belenbaşı, Karacaağaç ve Kırıklar mahalleleri ile devam edecek. Bir ay boyunca, haftada iki gün olarak programlanan eğitimler öğrencilerin ders saatlerine uygun olarak düzenleniyor.
 
Büyük bir heyecanla köy meydanında toplanıp, araçları dolduran çocuklar havuzla hatta yüzme sporuyla ilk kez tanışmanın mutluluğunu yaşarken, bu imkanı sağlayan ‘Başkan Amca’ları Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya da teşekkür etmeyi unutmadı.

Yayın Tarihi : 02.03.2016 : 12:19

Etiketler : buca belediyesi    yarı olimpik yüzme havuzu       


Yorumlar

9807
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN