Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şahin Dini Liderlerle Bir Araya Geldi

Şahin Dini Liderlerle Bir Araya Geldi
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Dersaadet Buluşmaları kapsamında İstanbul’daki dini liderler ile bir araya geldi.

 

 
Vilayet Kabul Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan, Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos, Keldani Katolik Cemaati Ruhani Reisi François Yakan, Türk Süryani Ortodoks Kadim Metropoliti Yusuf Çetin, Türk Musevi Hahambaşısı İsak Haleva, Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Korepiskopos Yusuf Sağ ile İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran katıldı.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şahin, İstanbul’un farklı dinlerin buluştuğu kadim bir şehir olduğunu vurguladı. Vali Şahin ayrıca, hoşgörü ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bu şehirde tüm dini cemaatlerin barış içerisinde yaşadıklarını dile getirdi.
 
İstanbul’daki dini liderlerin faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Şahin, liderlere görevlerinde başarılar diledi.
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Dersaadet Buluşmaları kapsamında daha önce de İstanbul’daki müze müdürleri, tasavvuf uzmanları, müzayedeciler ve STK temsilcileri ile bir araya gelmişti.

Yayın Tarihi : 01.03.2016 : 20:31

Etiketler : İstanbul    Valisi    Vasip    Şahin    Dersaadet    Buluşmalarında    Dini    Liderler    İle    Bir    Araya    Geldi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7949
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN