Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kosova’nın Yeni Cumhurbaşkanı Taçi Prizren’de

Kosova’nın Yeni Cumhurbaşkanı Taçi Prizren’de
Geçtiğimiz hafta muhalefetin Meclisi boykot etmesine rağmen Kosova’nın 5’inci cumhurbaşkanı olarak seçilen Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’de halkla bir araya gelerek kahve içti.

 

 
Vatandaşların selfie isteklerini kırmayan Taçi, çocuklar bol bol resim çekildi. Prizren’in tarihi Şadırvan merkezini gezen Taçi, güneşli havayı fırsat bilerek vatandaşlarla birlikte kahvesini içti.
 
Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yeni Cumhurbaşkanı Haşim Taçi ’Cumhurbaşkanı olarak seçilmemin ardından ilk olarak Prizren kentini ziyaret etmekteyim. Prizren benim için her zaman önemli bir yerdir. Burada bana oy kullanan vatandaşlarımızın güvenini boşa çıkarmadık. Bu nedenle Prizren halkıyla kucaklaşmaya geldim. Prizren Kosova için sembol olarak sayılan bir yer. Prizren dostluk, birlik ve beraberliğin bir yeri. Bugün Prizren’de bulunmaktan dolayı çok mutluyum, yeni cumhurbaşkanı olarak hiçbir etnik ayrım gözetmeksizin birlikte yeni bir Kosova için çalışacağız. Artık yeni bir görev üstlenmiş bulunmaktayım, zor bir süreç bizi bekliyor. Biraz öncede belirttiğim gibi hiçbir ayrım gözetmeksizin halkımızın refahı için çalışacağım. Bundan sonraki süreçte Kosova’nın AB yolundaki çalışmalarına hız kazandıracağım. Özellikle vize muafiyeti konusunda hızlı adımlar atacağız. Zaten AB’nin talep ettiği kriterleri tek tek yerine getiriyoruz. Bundan sonra çalışmalarımızı hızlandırarak halkımızın istedikleri ülkelere özgürce gitmelerini sağlayacağız. Geçtiğimiz Cuma günü Kosova Meclisi’nde milletvekillerimizin oylarıyla şeffaf bir seçim gerçekleştirildi ve koalisyon anlaşmasına göre cumhurbaşkanı görevine seçildim. Bundan sonra tek gayemiz halkımız için çalışmaktır. Tüm halkımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde cumhurbaşkanı olarak görevimi sürdüreceğim’ ifadelerini kullandı. 7 Nisan tarihinde Kosova Meclisinde düzlenecek olan yemin töreniyle Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga’dan görevi devralacak olan Haşim Taçi resmi olarak görevine başlayacak.

Yayın Tarihi : 01.03.2016 : 19:22

Etiketler : Kosovanın    Yeni    Cumhurbaşkanı    Taçi    Prizrende    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5450
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN