Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Ailesine Hayırseverden Destek

Şehit Ailesine Hayırseverden Destek
Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin’in ailesine, bir hayırseverin yaptığı 3 bin liralık para yardımı, Kızılay tarafından teslim edildi.

 

Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kızılay Kulübü üyeleri ile birlikte, geçen 3 Şubat’ta şehit olan Göksal Cin’in, Elvanpazarcık Beldesi Çalca Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret etti. Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ardından Nihat Aygün, hayırseverin 3 bin liralık bağışını şehidin babası Bağ-Kur emeklisi Şaban Cin’e teslim etti. Aygün, "Allah geride kalanlara sağlık versin" dedi.
 
Şehidin annesi Azime Cin, teröre tepki göstererek, "Lanet olsun, onları Allah lanet etsin. Topraklar kabul etmesin onları. Benim oğlumu vuranları topraklar kabul etmesin. Beni yaktılar" diyerek ağladı.
 
Daha sonra şehit Göksal Cin’in mezarı ziyaret edildi. Mezar başında Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından anne Azime ve kızkardeşi Zeynep Cin, mezar başında ağıt yaktı. Anne Azime Cin, "Yavrum çok seviliyormuş. Çiçekler içinde yat yavrum. Mekanın cennet olsun yavrum. Göksal’ım duy beni. Hissedersin belki. Bugün iki defa geldim yanına yavrum. Ben doymadım sana yavrum, doysun kara topraklar" diyerek gözyaşı döktü.

Yayın Tarihi : 01.03.2016 : 14:03

Etiketler : Şehit    Ailesine    Destek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6043
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN