Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağlar’da Sokak Hayvanları Çalıştayı

Karabağlar’da Sokak Hayvanları Çalıştayı
Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İzmir Veteriner Hekimler Odası’nın işbirliğiyle “İnsancıl hayvan popülasyonu yönetimi ve veteriner hizmetlerinin standardizasyonu Çalıştayı" Karabağlar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlendi.

 

Çalıştayın açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İl Hayvanları Koruma Kurulu Başkanı Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, İBB Çevre Sağlığı Daire Başkanı Yıldız Devran, İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Gökhan Özdemir, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Selami Turan, İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ayşe Şener, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, muhtarlar, meclis üyeleri ve İzmir’deki ilçe belediyelerde görev yapan veteriner hekimler ile çalışanlar katıldı.
 
Çalıştay’ın açılışında konuşanı İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Gökhan Özdemir çalıştaydan çıkacak sonuçların yeni bir kanun taslağı oluşturulmasına katkı sağlayacağını söyledi. İBB Çevre Sağlığı Daire Başkanı Yıldız Devran ise, sokak hayvanları ile ilgili çözümün tüm paydaşların katılımı sağlanarak çözülebileceğini belirtti.
 
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise konuşmasında hayvanların bakımlarını sağlayacak yerlere ihtiyaç olduğunu vurguladı, "Büyük kentlerde belediyelere yetki verilmesi lazım. Örneğin hayvan barınağını nereye koyacaksınız? Başka kuruluşlara başvuracaksınız, eğer onlar uygun görürse yapabiliyorsunuz, yoksa yapamıyorsunuz. Böyle bir şey olamaz. Kentlerin sahibi belediyelerdir. Bu hizmetleri daha iyi yapabilmeniz için bazı haklardan da belediyelerin yararlanması gereklidir" dedi.
 
Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı ise İzmir’in hayvan haklarını koruma konusunda Türkiye’de en gelişmiş illerinden biri olduğunu söyledi. Türkiye’de insanların, çocuklarına hayvan sevgisini aşılaması gerektiğini ifade eden Taşbaşı, “Hayvanı seven çocuk, sevgiyi, barışı, kavga etmemeyi ve paylaşmayı öğrenir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 29.02.2016 : 13:32

Etiketler : Karabağlarda    Sokak    Hayvanları    Çalıştayı    Bölge   


Yorumlar

9578
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN