Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ankara Şehitleri İçin Anlamlı Etkinlik

Ankara Şehitleri İçin Anlamlı Etkinlik
Bursa Van Kültür ve Dayanışma Derneği (BURVANDER) üyeleri, Ankara’daki bombalı terör saldırısında şehit olanlar için Kuran okutarak, ’ayran aşı’ dağıttı. Türkiye’nin sıkıntılı süreçlerden geçtiğini söyleyen BURVANDER Başkanı İsa Tacar, "Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.

 

Merkez Nilüfer ilçesi Konak Mahallesi Kaynak Sokak’taki dernek binasında yapılan etkinlikte Ankara ve diğer yerlerde şehit olanlar için Kuran-ı Kerim okutuldu. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği derneğin etkinliğinde Vanlı hemşerilerini yalnız bırakmayan İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, "Ülkemizin sıkıntılı süreçlerden geçtiği bu günde ellerimizi açalım ve dua edelim" diyerek geçtiğimiz günlerde Ankara’daki patlamada şehit düşen ve Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde oturan Vanlı Astsubay Üstçavuş Feyaz İlhan için dua etti.
 
BURVANDER Başkanı İsa Tacar, "Amacımız siyaset yapmak değil, hedefimiz, vatandaşlarımızın bu ülkede daha huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Biz akan kardeş kanlarının bu ülkeye fayda getirmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Bin yıllardır bu topraklarda yaşayan bütün vatandaşlarımızla kardeşlik ilişkimiz var. Ancak bizim bu kardeşliğimizi yıllardan beri topla tüfekle yıkmak isteyen dış güçler emellerine ulaşamayacaklar. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" ifadelerini kullandı.
 
Vanlı Astsubay Üstçavuş Feyaz İlhan’a ve tüm şehitlere rahmet dileyen Tacar, birlik ve beraberliğin simgesi olan Van’ın geleneksel aşı olan ’ayran Aşı’nı derneğe gelenlere ikram etti.

Yayın Tarihi : 28.02.2016 : 15:59

Etiketler : Bursadaki    Vanlılardan    Ankara    Şehitleri    İçin    Anlamlı    Etkinlik    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6430
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN