Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İngiliz Futbol Federasyonu O Satışı Onayladı

İngiliz Futbol Federasyonu O Satışı Onayladı
Türkiye PTT 1’inci lig takımlarından Kayseri Erciyesspor’un Başkanı Ziya Eren, ’İngiltere’nin 4’üncü küme’ olarak nitelendirilen Lig 2’de mücadele eden Crawley Town’ın satışını, İngiliz Futbol Federasyonu’nun onayladığını açıkladı

 

 
Kayserili işadamı işadamı Ziya Eren, İngiliz kulübünü satın alıp başkanlığını yapmak için 3 aylık yoğun çaba ardından aylar önce başvurduğunu söyledi. Yaklaşık 4 milyon euro değer biçilen ve 120 yıllık tarihi geçmişe sahip kulübün sahip olduğu şirketi satın alma işlemlerinin tamamlandığını açıklayan Eren, şöyle dedi:
 
"PTT 1’inci Lig takımlarından Erciyesspor’un kulüp başkanıyım. Futbolun yabancısı değilim. Bu spor kulübünü yöneten şirketin satışta olduğu söylenince ilgi duydum. Türk spor adamı olarak, kulübü satın alma adına tüm resmi prosüdürü yerine getirdim. İngiltere Futbol Federasyonu’nun onayı dün itibarıyla çıktı. Kayseri Erciyesspor Kulübüne İngiltere’den bir kardeş kulüp geldi."
 
Türkiye’de bir ilk olan Erciyes Üniversitesi bünyesindeki Betül Eren Genom Kök Hücre Merkezi, Ahmet Eren Anadolu Lisesi, Huriye Erden İlköğretim Okulu, ERÜ Ziya Eren Eğitim Fakültesi, ERÜ Ahmet- Beyza- Emre İlaç Araştırma Merkezini yaptırıp bağışlayan ve yaklaşık 10 yıldan beri Kayseri Erciyesspor Kulübü başkanlık görevini sürdüre Ziya Eren halen sac tüccarlığı ile uğraşıyor.
 
Ziya Eren’in satın aldığı ve resmi prosüdürün tamamlanmasını beklediği Crawley Town 120 yıl önce 1896’da kurulmuş köklü bir takım olarak biliniyor. Geçen sezon Lig 1’de mücadele eden Crawley ligi 22’nci sırada bitirerek küme düşmüştü. Bu sezon Lig 2’de de şu ana kadar beklentilerin çok altında kaldı.

Yayın Tarihi : 27.02.2016 : 12:15

Etiketler : İngiliz    Futbol    Federasyonu    Crawley    Townun    Türk    İşadamına    Satışını    Onayladı    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN