Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Altınordu'da İmza Şov

Geçen sezon 26 Aralık’ta 18 genç oyuncusuna yemin ettirip profesyonel sözleşme imzalayan Altınordu, bu kez de 5 genç için aynı töreni gerçekleştirdi.

 

Altınordu Futbol Meslek Okulu’nda (AFMO) eğitim gören Ali Emre Yanar, Ali Mert Aydın, Oğulcan Ülgün, Hamit Kulya ve Recep Yemişçi, profesyonellik süreçlerine start verdiler. Gençler, Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın okuduğu metni tekrarlarken, tribündeki aileleri de alkışlarla çocuklarına destek verdiler. 
 
Tören sonunda Altınordu FK Başkanvekili Salih Mertan, Ali Emre Yanar'a, Özkan Demir Ýönetim Kurulu Üyesi C.Sezai Öncü, Ali Mert Aydın'a Altınordu Teknik Koordinatörü Zafer Bilgetay, Oğulcan Ülgün'e, Altınordu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Akseki, Hamit Kulya'ya, Altınordu Profesyonel Takım Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu ise Recep Yemişçi'ye altınlarını taktılar. 
 
Törene, Altınordu çatısı altındaki tek idari ve teknik kadrolar ile AFMO ekipleri, B ve A takımı katıldı.
 
“Bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek için yola çıktık” vurgusu yapan Başkan Özkan, “Biz yetişkinler, çocuklarımıza gençlerimize kendilerini geliştirecek fırsatları sunmadık. Ülkemiz bu nedenle yabancı futbolcuların geçim kaynağı oldu. Altınordu olarak mevcut sistemin tersine işleyen yeni bir sitem kurduk.  Sürekli, daha iyiye nasıl ulaşabileceğimizin planlarını yapıyor ve çalışıyoruz. Ülkemizde profesyonel futbol, profesyonelce yapılmadığı için oyuncular bir meslek icra ettiklerinin farkında değiller. Gençlerimize önce İyi Birey, İyi Vatandaş İyi Futbolcu olmayı öğreteceğiz” dedi. 
 
Yetiştirme işinin çok özenli bir süreç olduğunu ifade eden Genel Kaptan Sedat Gündoğdu ise “Bir çocuk için emek sarfeden onlarca insanız. Verdiğimiz emeklerin karşılığını almaya başladığımızı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bu yıl 5 gencimizi daha profesyonel yaptık. Hak eden ve bunun bilincinde olan tüm gençlerimizi bu sürece dahil edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.
 
Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da yaptığı konuşmada, 3-5 yıl sonra Türkiyede bir devrim olacağını ifade ederek, "Önümüzdeki yıllarda büyük bir değişim yaşanacak. Ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Altınordu da bunun öncülüğünü yapacak. Buradaki gençlere tavsiyem, çok çalışmaları. Çünkü profesyonelliğe geçiş sırayla değil, çalışma, azim ve kararlılıkla oluyor” yorumu yaptı.

Yayın Tarihi : 27.02.2016 : 11:48

Etiketler : haber    haberler    izmir    spor    altınorduü    imza    tören    yemin    kanalben    ben tv       


Yorumlar

1234
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN